okey oyna

SpaceX Astronotları Dünya’ya Dönüşe Hazırlanıyor

SpaceX Astronot

SpaceX firmasının ISS‘e gönderdiği NASA astronotları Dünya‘ya dönüşe hazırlanıyor.

Astronotlar 2 Ağustos’ta Dünya’da Olacaklar

SpaceX firmasının Crew Dragon uzay aracı ile Uluslararası Uzay İstasyonu’na ulaşan ve hala orada çalışmalara devam eden NASA astronotları, çok yakında dönüş yolculuğuna başlayacaklar. Kısa bir süre önce NASA astronotlarının ne zaman dönecekleri ile ilgili açıklama yapıldı. SpaceX firması tarafındaki hazırlıklar da son aşamaya ulaşmış durumda.

Son yapılan açıklamaya göre 2 Ağustos 2020 itibariyle Uluslararası Uzay İstasyonu’na SpaceX tarafından götürülen 2 NASA astronotu dönüş yolunda olacak. NASA astronotları Doug Hurley ve Bob Behnken, 1 Ağustos 2020’de Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan ayrılacaklar. Dünya’ya dönüşleri ise 2 Ağustos 2020’de gerçekleşecek.

Şimdilik bu planlamalarda herhangi bir problem yaşanmaması hedefleniyor. Ancak olası bir gecikme de sürpriz olmayacaktır. Hatırlayacağınız üzere Bob Behnken ve Doug Hurley’in ISS gidiş planlamalarında da ertelemeler olmuştu. Eğer herhangi bir gecikme olmazsa SpaceX firması 2 Ağustos 2020’de Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan Dünya’ya NASA astronotlarını getiren ilk özel firma olma ünvanını da almış olacak.

Okey Oyna
 1.274 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir