okey oyna

Sorunsuz İnternet Hız Testi İçin Hiztesti.Online Sitesine Güvenin

Modern çağımızın en çok kullanılan ağların başında internet geliyor. Genç, yaşlı, çocuk demeden her kesimden insanlar internet bağımlısı haline gelmiştir.

Eskiden internet sadece masa üstü bilgisayarlarda internet mevcutken günümüzde laptop, tablet hatta cep telefonlara kadar girmiştir. Bulunan bölgeye, internete bağlı cihaz sayısına, internetin kalitesine göre internet hızı değişiyor. İnternetin yavaş ise hiztesti.online sitesine girerek internetinizin hızını ölçebilirsiniz.

İnternet Hızını Ölçmek Neden Önemli?

İnternetin hızı sizin bir ağa bağlanmanızı, sayfaya giriş hızınızı, video oynatabilirliğini, oyun oynama ve yükleme hızını, program indirme yükleme hızını etkilediği için çok önemlidir. Eğer bu ve bunun gibi şeylerde internette gezinme hızınızı etkiliyorsa internet hızınızı kontrol edin. İnternet hız testi yaparak internetinizin hızını kolayca öğrenirsiniz. Bu siteden yaptığınız hız testi düşük çıkarsa cihazınızdaki hangi programın internet hızını yavaşlattığını kontrol edin.

Sorunu ortadan kaldırdığınızda internet hızınız tekrar eski haline gelecektir. Sabit modemden birden fazla cihaz ve bilgisayar bağlanıyorsa internet hızız yavaşlayacaktır. Bu siteden hız testi yaptıktan sonra eğer internet hızınız çok düşükse hızı daha yüksek olan bir internet paketi alabilirsiniz.

İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

İnternetinizin hız testini yapmanız ise oldukça kolaydır. Bunun için öncelikle hiztesti.online sitesine giriş yapın. Cep telefonu, tablet, bilgisayar fark etmeksizin her cihazdan bu siteye giriş yapabilirsiniz. Sitenin orta kısmında başlat butonu bulunuyor. Altında ise indirme, yükleme, ping süresi, değişim gibi internet hızını ölçen sayaçlar bulunuyor. Başat butonuna bastığınızda online internet hız testi başlatılmış oluyor. Ancak bunu ölçerken internete bağlı olmanız gerekiyor. Bu site saniyeler içinde internetinizin hızını ölçerek size gösterecektir.

Cihazınıza Göre Önerilen İnternet Hızı

Cihazınızın interneti normal hızda olup olmadığını anlamak istiyorsanız aşağıda önerilen hız tavsiyelerini dikkate alabilirsiniz.

  • Ultra HD kalite hızı= saniyede 25 megabit
  • HD kalite için= saniyede 5,0 megabit
  • SD kalite için= saniyede 3,0 megabit
  • Tavsiye edilen geniş bant için= saniyede 1,5 megabit
  • Geniş bant için= saniyede 0,5 megabit

Bu önerileri göz önüne alarak cihazınızdaki donma, işlem yapmama, geç yükleme gibi sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Örneğin hiztesti.online sitesinden hız testi yaptınız ve hızınız 5.0 megabitten yüksekse 720 piksel videoları izleyebilirsiniz. Eğer altında ise 480, 360 piksel olan SD kalitedeki videoları izleyerek daha akıcı bir internet hızına ulaşmış olursunuz.

Sitenin Güvenirliği

Bu site herhangi bir para karşılığı çalışmadığı için her daim kullanabileceğiniz bir sitedir. Cihazınız ne olursa olsun bu siteyi güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca içeriğinde virüs barındırmadığı için cihazınıza ve cebinize zarar vermez. Eğer internet hızını doğru bir şekilde ölçen bir site arıyorsanız güvenle bu siteyi kullanabilirsiniz. Hıztesti.online dışında speed test hizmeti veren bir site daha bulunuyor. Bunun için onspeedtest sitesine giriş yaparak internetiniz için ölçüm yapabilirsiniz.

Sitenin Kalitesi

Bazı siteler internet hızını ölçerken dakikalarınızı harcayabiliyor. Hiztesti.online sitesinde ise saniyeler içinde internetinizin hızını öğrenebilirsiniz. Eğer nasıl yapılacağını anlamadıysanız sitenin en altında nasıl yapıldığını anlatan videosu da bulunuyor. Kullanımı ve kalitesi yüksek olan bu siteye ulaşmak için internet adresine gitmeniz yeterlidir.

 187 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir