Sony Xperia XA2 ve Xperia XA2 Ultra Tanıtıldı

Las Vegas‘da düzenlenen CES 2018‘de Sony Xperia XA2 ve Sony Xperia XA2 Ultra tanıtıldı. Akıllı telefonların tüm detayları ve çıkış tarihleri haberimizde.

Sony yeni modellerini tanıtmaya devam ediyor. Yenilenen tasarım anlayışıyla karşımıza çıkan Sony, Xperia XA2 ve Xperia XA2 Ultra modellerinin üzerindeki sır perdesini nihayet kaldırdı.

Sony Xperia XA2 ve Xperia XA2 Ultra Teknik Özellikleri

Sony’nin CES 2018’de tanıttığı modellerde genel Sony çizgisinden uzaklaşmamış. Yan kısımlardaki çerçevelerin iyice inceltildiği akıllı telefonlarda üst kısımdaki çerçeveler ise rakiplerine kıyasla hala oldukça kalın.

Donanım olarak ise Sony MediaTek yerine Qualcomm ile çalışmayı tercih etmiş ve Snapdragon 630 işlemciyi her 2 modelde de kullanmış. Xperia XA2 modelinde 5,2 inç büyüklüğünde 1.080p ekran yer alırken 3 GB RAM ve microSD kart destekli 32 GB dahili depolama alanı ona eşlik etmiş.

Kamera olarak ise 23 megapiksellik ana kamera ve 8 megapiksellik ön kamera mevcut. Cihaz 3.300 mAh kapasiteli bataryadan güç alıyor.

Xperia XA2 Ultra ise 6 inç büyüklüğünde yine 1.080p ekran kullanılmış. Cihazda 4 GB RAM ve microSD kart destekli 64 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Arka kısımda yer alan 23 megapiksel kameraya OIS destekli 16 megapiksel ve geniş açılı 8 megapiksellik çift ön kamera eşlik ediyor. Akıllı telefon 3.580 mAh bataryadan gücünü alıyor.

Her iki model de Android 8.0 Oreo işletim sistemi ile kutudan çıkıyor.

Sony Xperia XA2 ve Xperia XA2 Ultra Çıkış Tarihi

Akıllı telefonlar Şubat ayından itibaren satışa çıkacak. Cihazların satış fiyatları şimdilik belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.