okey oyna

Sony Robot Köpek Aibo’yu Geliştiriyor

Sony firması robot köpek ile insanların en iyi dostu olmayı amaçlıyor. Aibo’nun beklenen satış sayısına ulaşamaması Sony firmasını yeniden harekete geçirdi.

Sony Aibo İçin Çalışmalarına Devam Ediyor

Sony, akıllı telefon sektöründe yaşadığı düşüşten sonra, daha yenilikçi alanlara giriş yapmak istiyor. Bu alanlar arasında akıllı teknolojiler ve robotlar da bulunuyor.

Daha önce Aibo isimli bir robot köpek geliştiren Sony, bu robotta beklediği satış sayısına ulaşamamıştı. Türkiye satış fiyatı 17 bin TL olan robot köpek, çeşitli hareketler yapması ve insanlarla iletişime geçmesi yönü ile oldukça dikkat çekiyordu. Hatta robot köpek futbol bile oynayabiliyordu.

Sony, satış konusunda beklediği performansı gösteremese de robot köpek için geliştirme çalışmalarına devam edecek. Sony’nin Aibo için yeni geliştirmeler yapacağı ve robotun yeni sürümü ile satışa çıkacağı konuşuluyor.

Aibo’nun yapay zeka ile daha akıllı hale getirileceği, evler ve ofislerde eğlence amaçlı kullanılabileceği açıklandı. Ancak robotun yeni sürümünün ne zaman ve ne kadar fiyattan satışa sunulacağına yönelik şimdilik herhangi bir bilgi yok.

 1.480 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir