Sony PlayStation Portal Tanıtıldı

PlayStation Portal

Sony‘nin taşınabilir oyun konsolu PlayStation Portal tanıtıldı.

Sony PlayStation Portal Teknik Özellikleri

Sony‘nin yeni taşınabilir PlayStation’ı Portal resmiyet kazandı. Bir PlayStation konsoluna bağlanarak kullanılan PlayStation Portal, konsol üzerinde oynadığınız oyunları üzerindeki ekran ile elde oynamaya imkan sunuyor.

Bu yılın sonunda satışa çıkacak olan PlayStation Portal, PlayStation oyunlarını istediğiniz yerde oynamanıza imkan sağlıyor. PlayStation 5‘e bağlı olarak çalışan Portal, PS5 oyunlarınızı uzaktan oynamanızı sağlıyor.

Portal’ınızı Wi-Fi ile PlayStation 5’e bağlandıktan sonra konsolunuzda yüklü olan oyunlar Portal’ın ekranına gözüküyor. Bulut akış hizmetinin desteklenmediğini belirtelim. Yalnızca Wi-Fi ve PlayStation Link destekli Portal, PS5 bağlantısı yapıldıktan sonra oyunları keyifle oynamanıza olanak sunuyor.

Akıcı Bir Deneyim İçin 15 Mb/sn Tavsiye Ediliyor

Üzerinde 8 inç LCD bir ekran taşıyan PlayStation Portal bu ekranda 60 Hz yenileme hızını destekliyor. DualSense ile aynı kontrol düzenine sahip olan Portal’da 1 adet USB C bağlantı noktasına ve 1 adet 3.5 mm kulaklık girişi mevcut. İçinde dahili bir hoparlör de bulunan Portal belirli bir internet hızı ile çalışıyor. Bu hız Sony tarafından minimum 5 Mb/sn olarak açıklandı. Ancak akıcı bir deneyim için 15 Mb/sn tavsiye ediliyor.

Sony PlayStation Portal Çıkış Tarihi

Tüm bu özellikleri ile oyunlarınızı akıllı telefondan oynarmış gibi rahatça oynamanıza imkan sağlayan Portal bu yılın sonunda piyasaya çıkacak.

Sony PlayStation Portal Fiyatı

Taşınabilir konsolun fiyatı 200 dolar. Sony PlayStation Portal Türkiye’de vergiler dahil fiyatın 6.000 TL’yi aşacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir