Son Zamanların Yeni Trendi Sosyal Medya Yönetimi

Son zamanların en popüler kelimesi “sosyal medya yönetimi“. Neredeyse herkesten duyuyoruz bu terimi. Küçük-büyük, global-yerel bütün firmaların gündeminde bu yeni sektör var.
Kabaca açıklayalım bu yeni trendi. Sosyal medya yönetimi en basit tabir ile sosyal medya hesaplarınızı, blog sayfalarınızı ve web sitenizi tek bir yerde toplayarak paylaşımlarınızın ve düzenlemelerinizin yapılmasıdır. Tabi bu basit tanımı yaparken işin inceliklerini unutmamak gerek. Bu incelikleri ayırt edebilenler zaten kendilerine yeni bir meslek kazandırdılar: Sosyal Medya Yöneticiliği.

Genel olarak bu yeni ve popüler meslekten bahsederken dikkatimi çeken nokta, net olarak ayrılmış iki grup ve yeni yeni gelişen üçüncü bir grup var. Birinci grup “zaten kendim sosyal medya kullanıyorum, markamın hesaplarını da ben yönetirim, resim paylaşım hastag eklerim biter” diye düşünüyor, ikinci grup “ben sosyal medyadan falan anlamam, bu işi bilen biriyle anlaşayım o yapsın” diye düşünüyor.

Birinci gruptakilerin özgüvenini takdir ediyorum, tabiî ki herkes kendisi sosyal medya hesaplarını yönetebilir ancak bu iş sadece resim paylaşım altına hastag eklemek kadar basit olsaydı zaten bütün markalar adını herkese duyurur, sosyal medyadan muhteşem kazançlar sağlardı.
İkinci grupta bulunanlarında işi bir bilene bırakma düşüncesini takdir ediyorum. Eğer ortada bir sektör varsa bu işi bilenlerin bu işlerle ilgilenmesi en doğru seçenek. Ancak bu düşüncede de yanlış olabilecek en önemli nokta, sektör kendisini “işi bilen” olarak tanıtıp insanların sosyal medyaya boşuna harcamalar yapmasına neden olan insanlarla dolu.

Üçüncü grup bu iki grubun yararlı taraflarını alan insanlar. İlk grubun özgüveni ve ikinci grubun işi ehline bırakan düşüncesini birleştiren insanlar. Örnek vereyim, “evet işi bilen birisi var onunla anlaşayım hesaplarımı, sitemi, bloglarımı vs. o yönetsin ama ben bu kişiye ve bu işe para ödüyorum, bende bu kişinin yaptığı işleri takip edeyim, ödediğim paranın karşılığını alabiliyor muyum bir bakayım” diyen kişiler her zaman kazançlı çıkan kişilerdir.

Fixerkit.com İle Sizde Her Zaman Kazançlı Çıkın

Sosyal medya hesaplarınızı, blog sayfalarınızı ve sitenizi yönetmesi için birisi ile anlaştınız diyelim. Anlaştığınız kişiye sürekli ödeme yapıyorsunuz, her sorunda sitenize çalışma yaptığını, sıralamanın yükseldiğini, bazı anahtar kelimelerinizde rakiplerinizi geçmeye başladığınızı söylüyor vs vs. Fixerkit ile sitenizin sıralamasını, anahtar kelimelerinizde ki sıralamanızı, rakiplerinizin sıralamasını, internette sizden kaç kişinin bahsettiğini, anahtar kelimelerinize ekleyebileceğiniz örnek anahtar kelimeleri görebilirsiniz. Yani çalışmaları işi bilene yaptırırsınız ancak bu kişi gerçekten siteniz için çalışma yapmış mı veya yaptığı çalışmalar yararlı olmuş mu, yani sizden aldığı ücretin hakkını vermiş mi Fixerkit ile kontrol edebilirsiniz. Böylece sosyal medya için boşuna masraf yapmazsınız.

Fixerkit Sosyal Medya Yönetimi

Fixerkit’in en iyi avantajı panelinin kolay kullanılabilir olması. Her şey anlaşılabilir şekilde mevcut. Sosyal medya hesaplarınızı yönetmek için okuma yazma bilmeniz yeterli. Sitenizi, sosyal medya hesaplarınızı, blog sayfalarınızı sisteme ekleyin. Sıralamanızı merak ediyorsanız sıra bulucu sayfasına gidin, sıralamanızı mobil cihazlarda görünen ve masaüstü bilgisayarda görünen olarak ayrı ayrı kontrol edin. Sıralama sonucu anlaşılır bir şekilde görsel grafikler ile destekleyerek sistem size sunuyor. Sıralama sonucunda mevcut anahtar kelimelerinize ek olarak size alakalı öneriler sunuyor.

Farklı alanlarda birden çok sosyal medya hesabınız varsa bunları kendi içlerinde gruplayabilirsiniz. Bu özellik paylaşım yaparken tek tek değil grup olarak paylaşımınızı göndermenize yardımcı olur.

Paylaşım mı yapmak istiyorsanız, sosyal mesaj gönder seçeneği ile bütün hesaplarınıza veya istediğiniz bir sosyal medya grubuna paylaşımınızı tek seferde gönderebilirsiniz. Hatta aynı bölümden daha önce yaptığınız bir paylaşımı düzenleyebilir yada silebilirsiniz.
Bunlar temel özellikler, bunun yanında sistem sayesinde sitenize ücretsiz backlink de sağlayabilirsiniz. Bu özellik ve avantajların hepsini bir arada bulunduran Türkiye’de yerli bir proje veya yurtdışında Türkçe dil desteği olan yabancı bir proje bulunmaması sistemin en büyük avantajlarından diyebilirim.

Şuanda Türkiye’de tek sosyal medya yönetimi projesi olan Fixerkit sayesinde isterseniz sosyal medya yöneticinizi kontrol edin, isterseniz kendi sosyal medya yöneticiniz olun. Sistem tamamen sizin internetin her alanında kazançlı çıkmanız üzerine kurulu.

İlgili Site : Fixerkit

 1.717 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir