Son Dönemde Aldığım En İyi Tatil Kararı: Kıbrıs Merit Hotels

Uzun zamandır çıkmayı planladığım tatil için bir türlü karar veremiyordum. Ne nereye gideceğime dair nede ne zaman gideceğime dair bir karara varamamıştım. Birgün sahilde gezerken bir kız gördüm. Ama çok güzeldi yani. Neyse bir süre kesiştikten sonra harekete geçmeye karar verdim. Gittim ve kendisiyle tanıştım. Ama sadece ben konuşuyorum. O dinliyor ve gülüyordu. Ardından ben sustum ve o konuşmaya başladı. Şivesinden Kıbrıs’lı olduğu açıkça anlaşılıyordu. Çok fazla kalamadı maalesef. Çünkü Kıbrıs’a dönmesi gerekiyormuş ve uçak bileti de o gün akşamınaymış.

Yaşadığım bu olaydan sonra tatil için kararımı verdim ve o günün ertesi haftası için iznimi aldım. Ardından da Kıbrıs uçak biletimi aldım. Şimdi sıra otele gelmişti. Araştırırken Merit Otel gördüm. Hemen rezervasyonumu yaptırdım ve sabırsızlık beklemeye başladım. Şimdi diyeceksiniz ki o kızı nasıl bulacaksın orada. Merak etmeyin gerekli bilgileri o gün almıştım. Telefon numarası, adres gibi.

Bekle Beni Kıbrıs Ben Geliyorum!

Çok fazla denize girmeyi sevmeyen biri olarak havuzlu bir oteli tercih ettim ve merkezi konumda olmasını ön planda tuttum. Zaten buraya gelme amacım da hoşlandığım kızın peşinden gelmek olduğu için çok da sorun yoktu benim için. Otele yerleştim, bir güzel de dinlendim. Bu arada Merit Lefkoşa Hotel mutlaka gitmelisiniz tavsiye ederim. Hizmet kalitesi, çalışanların güler yüzü ve profesyonelliği on numara.

İlk günü dinlenmek ve kısa bir yüzme ile bitirdim. Ertesi gün olunca da hemen Aybüke’yi aradım. Zaten geleceğimi biliyordu. Otelin kendi evine yakın olduğunu söyledi. Konumu mesaj attı ve hemen hazırlanmaya başladım ve daha sonra yola koyuldum. Yaklaşık 7 – 8 dakika sonra adrese vardım. Birkaç dakika bekledim ama gelen giden olmadı. Bir yandan heyecandan kalbim küt küt atıyordu bir yandan da acaba gelmeyecek mi diyordum. Sonra bir anda zaman durdu ve bende dona kaldım. Karşıdan bir melek geliyordu. O kadar güzeldi ki makyaj yapmasına bile gerek yoktu. Hani şampuan veya naneli şeker reklamlarında olur ya kullanınca karşıdaki kızın ağır çekimde gelir. İşte benim durumumda buydu.

Kendimi toparladıktan sonra oturduk ve sohbet ettik. Herşey çok güzeldi. Şimdi çok fazla detaya girmeyeceğim. Detayları başka bir yazımda anlatırım. Ama herşey çok güzeldi. Gitmesi gerekiyordu, evden bekliyorlar dedi. Onu uğurladıktan sonra bende kaldığım o an benim için en iyi Kıbrıs otel olan Merit Hotel’e geri döndüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.