okey oyna

SMS (Mesaj) Engelleme Nasıl Yapılır?

İstenmeyen spam SMS mesajlarının nasıl engelleneceğinin tüm detayları yazımızda.

İstenmeyen Spam SMS Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır?

Spam SMS‘lerden ve bahis sitelerinden gelen mesajlardan çok mu sıkıldınız? Mesaj kutunuzun spam seviyesinde mesajlarla dolup taşmasına karşı bir çözüm arıyorsanız sizin için istenmeyen SMS engelleme işlemlerini adım adım anlatıyoruz. Android ve iOS SMS mesaj engellemeyi sizler için resimli rehber olarak hazırladık.

Günümüzde istenmeyen SMS ciddi bir problem durumunda. Kullanıcılar bunu istemeseler de firmalardan veya dolandırıcılardan sürekli gelen mesajlara maruz kalıyorlar. Böyle durumlarda ilk yapılacak çözüm ise mesajları engellemek. Böylece hem gereksiz bildirimden kurtuluyor hem de mesaj kutunuzun spam içeriklerle dolup taşmasını engellemiş oluyorsunuz.

Çok basit birkaç işlem yaparak SMS mesaj engelleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Android Spam SMS Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır?

1. adım: Android SMS engelleme için ilk olarak gelen mesajın hemen sonunda bulunan kodu bir yere not etmelisiniz.

2. adım: Mesajlar menüsünün üst kısmından ayarlar sekmesine girin. Burada Mesajları Engelle sekmesine dokunun.

3. adım: Bir kuruluştan gelen mesajı engellemek istiyorsanız İfadeleri Engelle sekmesine girin ve buradaki kutucuğa kaydettiğiniz kodu yazın. Artık hiçbir şekilde o koda sahip mesajlar size ulaşmayacak.

iOS iPhone Spam SMS Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır?

1. adım: Mesajlar uygulamasındaysanız yazışmayı açın. Kişi adına veya telefon numarasına dokunun. Buradan Bilgi sekmesine dokunun. Bilgi ekranının alt tarafında kaydırın ve Uyarıları Gizle‘ye dokunun.

2. adım: Ayarlar menüsüne girin ve buradan Mesajlar’a gidin. Daha sonra Bilinmeyenleri Filtrele seçeneğini açın. Artık uygulama içinde bilinmeyenler diye ayrı bir kategori bulunacak siz de buraya düşen mesajların bildirimlerini almayacaksınız.

Bu önerilerin dışında 3. parti uygulamaların da SMS engelleme filtreleri sunduğunu belirtelim. Yine de böyle konularda 3. parti uygulamalara güvenmek pek güvenli bir çözüm olmayacaktır.

Hem Android hem de iOS tarafında istenmeyen SMS’lerin nasıl engellenebileceğini anlattık. İstenmeyen bir mesaj aldığınızda kolayca kaynağını engelleyebilir veya o mesajları bildirim almayacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Böylece gün içinde onlarca bildirim alan akıllı telefonlarımız çok daha korunaklı ve güvenli bir hale gelmiş olacaklar.

 247 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir