Skype’a Anlık Çeviri Özelliği Geliyor!

Microsoft, yıllardır üzerinde çalıştığı sesli çeviri hizmetini duyurdu. Demosu gösterilen Skype Translator adlı özellik, sohbet sırasında bir başka dile anında sesli çeviri sağlıyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, San Fransicso’da devam eden Re/code kod konferansı sırasında Skype Translator hizmetini duyurdu. Bu yeni özellik, Skype görüşmesi sırasında anlık sesli çeviri olanağı sağlıyor. Çevirici hakkında açıklamalarda bulunan Nadella, bu yeni teknolojinin arkasında büyük bir emek ve yılların birikimi olduğuna dikkat çekti.

skype-ceviri-1

Demosu gösterildi

Skype Translator’ın bir demosunu oturum sırasında izleyicilere gösteren Skype yöneticisi Gurdeep Singh Pall, İngilizce – Almanca bir görüşme gerçekleştirdi. Almanca konuşan bir arkadaşıyla Skype Translator aracılığıyla sohbet eden Pall, Almanca bilen izleyicilerden de çevrinin doğruluğunu teyit etmesini istedi.

İzleyiciler etkilendi

Almanca bilen katılımcılar Skype Translator‘ın anlık çevirilerini “oldukça iyi” olarak değerlendirdi. Microsoft‘un uygulamanın betasını 2014 yılı sonlarında Windows 8 için yayınlaması bekleniyor. Başlangıçta az sayıda dil desteğine sahip olacak hizmetin giderek daha fazla dil ile destekleneceği de verilen bilgiler arasında.

Konferansta gerçekleştirilen Skype Translator demo gösterimini bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak: ShiftDelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.