Siyah Beyaz Fotoğraf Renklendirme Nasıl Yapılır?

Siyah Beyaz Fotoğraf Renklendirme

Siyah beyaz fotoğraf renklendirme nasıl yapılır sorusunun cevabı ve tüm merak edilenler yazımızda.

Siyah Beyaz Fotoğraf Renklendirme Nasıl Yapılır?

Eski dönemde çekilen siyah beyaz fotoğraflar nasıl renklendirilir? Programsız siyah beyaz fotoğraf renklendirme işleminin nasıl yapıldığının detaylarını yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Gelişen teknoloji birçok alanda olduğu gibi fotoğrafçılığı da etkiledi. Fotoğraf çekme ve düzenleme gibi birçok işlem stüdyolara gitmeye gerek kalmadan bazı araçlarla yapılabiliyor. Bunlardan birisi de eski siyah beyaz fotoğrafların renklendirilmesi. Siyah beyaz fotoğraf renklendirme nasıl yapılır sorusunu sizler için cevapladık.

Siyah Beyaz Fotoğraf Renklendirme Programsız

1800’lü yıllar fotoğrafçılık için tabiri caizse bir dönüm noktası oldu. 1855 yılında James Clerk Maxwell’ın 3 renkli yöntemle yaptığı ilk renkli fotoğrafı ile ve 1861 yılında Thomas Sutton’un çektiği ilk renkli manzara resmi ile günümüz fotoğrafçılığının temelleri atıldı. O dönemde renkli fotoğraf hemen yaygınlaşmadı. Bundan dolayı uzun bir süre daha fotoğrafçılıkta siyah beyaz görseller kullanıldı.

Son yıllarda özellikle de sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla siyah beyaz fotoğrafların renklendirilmesi üzerine bir akım başladı. İnsanlar arasında bunun için yalnızca Photoshop benzeri bilgi gerektiren programların kullanıldığına yönelik bir algı var. Ancak bilinenin aksine bu işlem programsız da yapılabiliyor.

İnternette siyah beyaz fotoğraf renklendirme için birçok web sitesi var. Üyelik ya da ödeme gerektirmeden tek tıkla istediğiniz fotoğrafı renklendirebilirsiniz.

Siyah Beyaz Fotoğraf Renklendirme Sitesi Ücretsiz

1.Adım: Buraya tıklayarak ilgili siteye gidin.

2.Adım: Renklendirmek istediğiniz bir fotoğrafı “Click or Drop Files” yazısına tıklayarak yükleyin.

3.Adım: Daha sonra “Start” butonuna tıklayın.

4.Adım: Birkaç saniye bekleyin ve son olarak “Download” butonuna tıklayarak renklendirilen fotoğrafı bilgisayarınıza indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir