Silinen Rehberi Geri Getirme

Silinen Rehberi Geri Getirme

Silinen rehberi geri getirme işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabı ve tüm merak edilenler yazımızda.

Silinen Rehberi Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Birçok kullanıcının başına gelen rehberin silinmesi sorunu oldukça can sıkıcı bir durum. Peki silinen rehberi geri getirmek mümkün mü?

Bir telefon görüşmesi yapmak için rehberinizi açtığınızı ve kişilerinizin bir kısmının veya tamamının yok olduğunu varsayalım. Tabii ki 20 yıl önce olduğu gibi bir deftere yazmadığınız için aileniz, arkadaşlarınız ve iş telefon numaralarınızın da bir anda yok olması kulağa çok korkunç geliyor.

Bu durum genelde kullanıcının yanlışlıkla rehberi silmesinden veya sistemde meydana gelen bazı sorunlardan olabiliyor. Ancak rehberim gitti diye üzülmenize gerek yok. Birkaç çözüm yöntemi ile bu sorun çözülebilir. Silinen rehberi geri getirme işlemini sizler için derledik.

Silinen rehberi geri getirmek için uygulanan aşağı verdiğimiz yöntemleri sorunu çözene kadar adım adım uygulamanız gerekmektedir.

Yanlışlıkla Kişileri Gizleme

Genelde birçok kullanıcının başına gelen bu durum, rehberiniz tamamen silinmiş gibi yanlış bir algı oluşturabilir. Ancak sorun aslında tamamen rehberdeki kişilerin görüntüleme tercihlerinden yanlışlıkla gizlenmesidir. Kişilerinizi tekrar eskideb olduğu gibi görünür hale getirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

1.Adım: Kişiler / rehber uygulamasını açın.

2.Adım: Sağ üstteki 3 noktaya tıklayın ve Ayarlar seçeneğini seçin.

3.Adım: Kişi yönetiminin altındaki Görüntüleme tercihleri’ne tıklayın.

4.Adım: Açılan pencerede Tüm kişiler seçeneğini aktif hale getirin.

5.Adım: Telefonunuzda kayıtlı olan tüm kişiler artık rehberinizde görüntülenecektir.

Google Hesabından Değişiklikleri Geri Almak

Büyük olasılıkla Android telefonunuz Google hesabınızla senkronize olmuştur. Eğer durum böyleyse silinen rehberi geri getirmek için bir ihtimal var diyebiliriz. Google hesabınız kişilerinizi yedekleme özelliğine sahiptir ve Değişiklikleri geri al seçeneği ile tüm kişilerinizi geri alabilirsiniz.

Ancak burada dikket edilmesi gereken detay son 30 günde yedekleme yapmanız. Gmail, rehberinizde bulunan her kişinin 30 günlük geçmişini tutar. Bu nedenle kişilerinizin tamamını veya belirli bir kısmını yanlışlıkla silerseniz, onları geri getirmek için uygulanacak birkaç adım yeterli olacaktır. Bu adımlar aşağıda.

1.Adım: Tarayıcınızdan Gmail hesabınıza giriş yapın.

2.Adım: Profil fotoğrafınızın altındaki Kişiler’e tıklayın. Burada Google hesabınız ile senkronize olmuş tüm kişiler karşınıza listelenecektir.

3.Adım: Daha sonra üst kısımdaki Yeni sekmede aç seçeneğine tıklayın.

4.Adım: Açılan pencereden sağ üst kısımdaki Ayarlar’a tıklayın. Daha sonra Değişiklikleri geri al’a tıklayın.

5.Adım: Buradan 10 dakika ile 30 gün arasında herhangi bir yerden geri yüklemek istediğiniz zaman aralığını seçin. Daha sonra Geri Al’a tıklayın.

6.Adım: Gmail, Kişi listeniz seçtiğiniz tarihte olduğu gibi geri yüklenecek. Bu değişikliklerin cihazınızda görünmesi biraz zaman alabilir uyarısını gösterecek. İşlem tamamlandıktan sonra kişileriniz seçtiğiniz tarihte olduğu gibi geri yüklenecek.

Rehberi Geri Getirmek İçin Dışa Aktarma Yöntemi

Yukarıdaki işlemleri uygulamanıza rağmen kişileriniz geri gelmediyse, rehberiniz yok olmuş demektir. Bunun için rehberinizi daha önce Google hesabınıza yedeklemiş olmanız gerekiyor. Eğer daha önceden tedbirinizi aldıysanız hemen işleme başlayalım.

1.Adım: Tarayıcınız’dan Gmail hesabınıza giriş yapın.

2.Adım: Profil fotoğrafınızın altındaki Kişiler’e tıklayın. Burada Google hesabınız ile senkronize olmuş tüm kişiler listelenecektir. Daha sonra üst kısımdaki Yeni sekmede aç’a tıklayın.

3.Adım: Açılan pencerenin sol kısmındaki Dışa aktar’a tıklayın.

4.Adım: Buradan dışa aktarmak istediğiniz dosya biçimini seçin. vCard daha sağlıklı olacaktır.

5.Adım: Eğer bu işlemleri akıllı telefonunuzdan yapıyorsanız, indirilen dosyayı açtıktan hemen sonra kişileriniz geri gelecektir. Ancak bilgisayardan yapıyorsanız indirilen kişiler dosyasını akıllı telefonunuza aktarmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.