Sharp Pi Tanıtıldı

Sharp‘ın giriş seviye yeni akıllı telefonu Pi resmi olarak tanıtıldı. Cihazın tüm detayları ve satış fiyatı haberimizde.

Sharp Pi Teknik Özellikleri

Sharp Pi‘nin arka kısmında 2 adet kamera ve ön kısmında home butonuna gömülmüş parmak izi okuyucu yer alıyor.

Cihazın dış yüzeyinin polikarbonattan yapıldığı belirtiliyor fakat antenin arka panelin üst bölümünden alt bölümüne kadar uzanıyor olması yapım maddesinin farklı olabileceğine işaret ediyor.

5.2 inç boyutundaki IPS LCD ekranın çözünürlüğü 1.280 x 720 piksel. Ekran gövde oranı ise 16:9. Akıllı telefonun görüntü teknoloji alanındaki iddialı beklentileri temsil etmediği gibi şirketin Aquos serisi cihazlarındaki bütünsel ekran konseptine de uyum sağlamıyor. Alt ve üst çerçevede bulunan boşlukların oldukça geniş olduğunu söylemek mümkün. Ön panelin alt kısmında yalnızca fiziksel bir home tuşu bulunmuyor. Aynı zamanda yan taraflarında da bazı işlevleri yerine getirdiği anlaşılan tuşlar yer alıyor. Hoparlör ızgarası arka kısmın alt tarafında konumlandırılmış. Ana dual kamera kurulumu ise LED flaşın hemen yanına yatay olarak yerleştirilmiş. Arka yüzde yer alan kameralardan 1. kameranın çözünürlüğü 12 ve 2. kameranın ise 2 megapiksel. Amiral gemisi modellerde bulunan kamera çekim kalitesinin beklenmemesi gerektiğini belirtmekte fayda var. Ön kısımda yer alan kamera ise 8 megapiksel çözünürlüğe sahip. Bu kameranın flaşının olmadığını da belirtelim.

MediaTek MT6737T çipseti üzerinde çalışan akıllı telefonun 4 adet CPU çekirdeği mevcut. Bu çekirdekler 1.3 GHz saat hızına sahipler. Cihazın ön belleği 2 GB. 16 GB hafızası bulunan akıllı telefon ayrıca microSD kart desteği de sunuyor. Bağlantı özelliklerinde Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n ve 4G LTE mevcut. Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile kutudan çıkan cihazın bataryası ise 3.000 mAh.

Sharp Pi Fiyatı

Akıllı telefon Endonezya ve Vietnam‘da 130 dolar fiyat etiketi ile satışa çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir