Sezonun En Gözde Halı Modelleri

Türk kültürünü en güzel şekilde temsil eden ürünlerden biri olan halı modelleri her zaman olduğu gibi bu senede dünyada popülerliği koruyarak satmaya devam ediyor. Dünyanın pek çok ülkesinde en çok satan halı modelleri Türk markalarının imzasını taşıyor. Böylesine bir başarının altında tabii ki kaliteli üretim teknikleri ve iyi fiyatlandırma yatıyor. Dünya da Türk halılarının bu kadar iyi satış rakamları elde etmesinin altında kültürel yatkınlık ve bu işi yıllardır başarıyla gerçekleştirmekten gelen marka değeri var. Türk halısı dünya çapında bir başarı yakalamışsa bu sadece halı fiyatları ile alakalı olamaz. Bunun altında pek çok sebep daha yatmaktadır.

Özellikle bu seneki başarının altında Türk halı firmalarının ürettiği birbirinden güzel halı modelleri yatmaktadır. Bu halı modelleri ile birlikte uygun halı fiyatları bir araya gelince ortaya mükemmele yakın bir sonuç çıkıyor ki bu da Türk halılarının neden çok fazla tercih edilmekte olduğunu çok iyi açıklıyor. Özellikle Bu sene popüler olan patchwork halı ile shaggy halı modelleri hem ülkemizde hem de dünyada çok iyi bir satış grafiği yakalamış durumda. Bu satış grafiklerinin bu şekilde devam etmesi Türk halıcılığının çok daha iyi yerlere gelmesini sağlayacaktır.

Tüm bunların yanında Türk halı markaları güçlerini gelişen teknoloji ile de birleştirerek, erişilmesi güç bir başarı elde ettiler. Özellikle nano teknoloji sayesinde üretilen silinebilir halı modelleri bu senenin en çok tercih edilen modelleri arasında yer alıyor. Bu halı modellerinde üzerine dökülen herhangi bir sıvı halının içerisine işlemiyor ve kolaylıkla silinerek çıkarılabiliyor. Üstelik bu teknolojik halıların fiyatları ile normal halılar arasında çok da fark yok. Bu sebeple halı tercihleri biraz daha teknolojik üretilen halılara doğru kaymış bulunmakta.

Halı satışlarında teknolojik halıların çok daha fazla tercih edilmesi ister istemez üreticinin de bu alana kaymasına ve AR-GE yatırımlarını arttırmasını sağlamıştır. Türk halı sektörünün dünyada daha fazla egemen hale gelmesi içinde bu halı yatırımlarının artması giderek artması gerekmektedir. Halı yatırımlarının daha fazla artması ile dünyada daha fazla ses getirebilecek halıların üretime geçilebilir ve halı fiyatları istenilen düzeyde tutulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.