Seyahatler İçin Bavul Nasıl Hafifletilir?

Seyahatler İçin Bavul Nasıl Hafifletilir

Paketleme çok iş gerektirir. Planlamadan yürütmeye, favori bir tatil görevi değil, ama ne yazık ki göz ardı edilmemesi gereken bir şeydir. Uçak bagajı fiyatlarının artmasıyla, yanınıza hafif bir şeyler aldığınızdan emin olmak giderek daha önemli hale geliyor, bu nedenle, bizler de gelecekteki kabuslarınızda size yardımcı olacak bazı kullanışlı ipuçlarını bir araya getirdik…

Bir Kontrol Listesi Yapın

Tamam, bu sağduyu gibi görünebilir, ancak biraz önceden planlama yapmak ve tatilinizin her günü için ihtiyacınız olan şeylerin bir listesini yapmak sizi aşırı paketlemeden kurtarabilir. Örneğin, gece kıyafetlerinin miktarı muhtemelen ağırlığınıza önemli bir etki yapar. Ayrıca, bazen her gün 3 çift ayakkabıyı yanımıza almanın biraz aptalca olabileceğini anlamadan önce bir şeyler yazmamız gerekir.

Ağırlıklarınızı Paylaşın

Ailenizle veya hatta bir grup arkadaşınızla seyahat ediyorsanız, çantalarınızı paylaşmak size bir servet kazandırabilir. Tatil gardırobunuzu düzene sokmanız gerektiğini hissedebilirsiniz, ancak gerçekten bu kadar çok kıyafeti yanınıza almanız gerekiyor mu? Ve bu ekstra parayla neler yapabileceğinizi bir düşünün!

İlk Olarak Erken Toplanın

Hepimiz yaptık… uçuşumuzdan önceki gece bavullarımızı toplayarak ayrılıyoruz, bu da görevi stresli, hiç bitmeyen bir kabus gibi gösteriyor. İş ve çocuklar arasında buna uygun zaman bulmak zordur ama bir an önce bunu halletmeniz gerekir! Bavulunuzda neye ihtiyacınız olduğunu sakince düşünecek vaktiniz olduğunda düşünün.

Stratejik Havaalanı Kıyafetleri

Havaalanında çekici görünmeyi unutun, stratejik düşünmeliyiz! En hacimli kıyafetiniz nedir? Hangi ayakkabılar daha fazla alana sahip? Kimin umurunda; onları alın! Tüm değerli valizlerinizi alabilen giysiler giymek, daha hafif seyahat etmenin veya daha fazla eşya sığdırmanın harika bir yoludur. Çok ısınırsanız, tüm ekstra katmanları uçağın baş üstü bölmelerinden birinde saklayabilirsiniz.

Ayrılmadan Önce Durumunuzu Düşünün

Bu kadar çok insanın bunu yapmaması ve “kendini iyi hisset” yaklaşımını benimsememesi şaşırtıcı. Bagaj ağırlığı limiti uygulayan havayolları için, izin verilen limiti aşmanız durumunda havalimanında ceza alabilirsiniz. Riske atmayın! Bagaj kantarlarını çevrimiçi olarak oldukça ucuza satın alabilirsiniz ve kesinlikle havaalanı ücretlerinden kaçınmaya değer. (Otel programı)

Minyatür banyo aksesuarları harikadır, yerden tasarruf sağlar ve aynı zamanda kendinizi dev gibi hissetmenizi sağlar, ancak dezavantajı fiyatlarıdır. Ağırlıkları ve onları eve paketlemenin kaçınılmaz israfı olmasaydı, normal boyutta banyo malzemeleri satın almak daha mantıklı olurdu. Peki çözüm nedir? Minyatürleri bir kez satın alın ve şişeleri bir sonraki seyahatinizde yeniden doldurmak üzere saklayın. Cüzdanlar ve diğer önemli öğeler için kullanılabilecek paradan ve değerli bagaj ağırlığından tasarruf etmiş olursunuz.

Kaynak: Otel programı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir