Seri Ethernet Çevirici

İnternet bağlantısı, bugün hayatımızı pek çok alanda yönlendiren bir etken haline geldi. Gün içinde nereye gidip nasıl vakit geçireceğimize internet bağlantısı sağlayabileceğimiz mekânlara göre karar veriyoruz. Ancak hiç birimiz internetin sağlandığını düşünmüyoruz.

seri-ethernet-cevirici

İnternete bağlanmamızı sağlayan kabloların genel adı ethernet bağlantısı olarak adlandırılır. Bu bağlantıyı seri türde bağlantı haline getirerek internet bağlantısını kontrol etmeye imkân sağlayan aparatlara da seri ethernet çevirici adı verilir. Ancak bu aparatların tek kullanım amacı internet bağlantısını izlemek değildir, ayrıca güvenlik kameralarını uzaktan takip etmek de mümkündür. Bir diğer kullanım alanı ise network cihazlarının edilmesidir.

İnternet bağlantısının kullanım alanları saymakla bitmez. Bir ağa bağlanıldığında, o ağ üzerinden tüm bilgisayarlara erişmek mümkün olabiliyor. Bu nedenle de internette güvenliği sağlamak için wi-fi bağlantısı yerine ethernet bağlantısı kullanmak daha sağlıklı olabiliyor. Ayrıca cihazların internet bağlantısı kesildiğinde de güvenlik sağlanmış olur.

Seri Ethernet Çeviricinin Özellikleri ve Görevleri

  • Gerçek seri ethernet çerisi yapar. Dışarıdan yönetilecek bir cihaza ihtiyaç duymaz.
  • Cihazları LAN / WAN internet ağına bağlar.
  • Seri pottan haberleşen cihazları ya da RS232 haberleşmesi yapan mikro denetleyici devreleri LAN / WAN yoluyla internete bağlar.
  • Farklı ısılarda çalışabilirler
  • Bağlantı isteği veya el sıkışma / handshaking protokolü olmadan doğrudan UDP protokolü kullanarak cihazları internete bağlayabilirler.

Seri ethernet çevirici adaptörleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak, adaptör seçenekleri ve fiyatları hakkında fikir sahibi olmak için http://www.signal.com.tr/urunler-seri-ethernet-cevirici.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.