Son zamanlarda popülerlik kazanan selfie çubuğu, dünyanın en büyük eğlence merkezlerinden birisinde güvenlik nedeniyle yasaklandı.

selfie-cubugu-yasak

Dünyanın son zamanlardaki en büyük eğlencesi, selfie veya Türkçesiyle özçekim oldu. Adeta yeni bir pazar oluşturan selfie, akıllı telefonlarda ön kameraların kalitelerinin artmasına ve selfie çekmek için kullanılan onlarca cihazın çıkmasına sebep oldu.

Bu denli popüler olan selfie, kimi zaman ölümlere de neden oldu. Bu bağlamda güvenlik açısından sorunlara yol açabileceği düşüncesiyle dünyanın en büyük eğlence merkezlerinden Disneyland‘da selfie çubuğu yasaklandı.

Yasak Disney California Adventure Park‘ta 30 Hazirandan itibaren başlarken Hong Kong ve Paris‘te yer alan parklar içinse selfie çubuğuna konulan yasak 1 Temmuz’dan itibaren uygulanmaya başlanacak.

disneyland

Park yetkililerinin daha önceleri yaptığı sözlü uyarılar dikkate alınmadığı için park yönetiminden böyle ciddi bir karar ortaya çıktı.

Yukarıda belirttiğimiz tarihten itibaren içeri girişlerde ziyaretçiler aranacak ve eğer üzerlerinde selfie çubuğu bulunursa bunu ya yetkililere yada arabasına bırakmak zorunda kalacak.

Parkın içerisine ise selfie çubuğunun yasak olduğuna dair asılacak afişlerin yanı sıra sürekli yapılacak anonslar ile de yasak vurgulanacak.