Sarımsaklı Şampuan Türleri

Sarımsaklı şampuan ile saçlarınızdaki dökülme sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Doğru ürünü seçmek için saç tipinizi dikkate almak gerekiyor.

Saçların Dökülme Nedenleri

Saç dökülmesi farklı nedenleri olabilen durumdur. Günümüzde yaşam koşullarının  ne kadar stresli ve sağlıksız olmaya müsait olduğu düşünülürse bu durum metabolizmamızın geneline yansıyor.  Yani saç derisi, genel olarak dış etkenlerden ve de iç yapıdan etkilendiği için bu durum kritik bir önem taşıyor. Saçlarınızın dökülmesinin nedenleri bu noktada bazı hastalıklar ve bu hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar olabiliyor. bazı durumlarda genetik etkenler saçlarda dökülmelere neden olabiliyor. bazı hallerde saçlar mevsim geçişleri gibi daha genel nedenlerle de dökülebiliyor. Ancak deriye tutunma miktarı azalan saç kökleri temel neden. Yani derinin zayıflaması saçların da zayıflaması anlamına geliyor. Dökülen saçlar bir süre sonra durdurulmazsa açıklıklar bile olabiliyor. Son olarak  saç köklerinin çok sıcağa maruz kalması, hasar gören yüksek ısılı makinelerle işlem görmesi, kısa sürede çok hızlı renk değiştirmek gibi etkenler de görülüyor.

Sarımsaklı Şampuanın Faydaları

Dökülmelere karşı en iyi sarımsaklı şampuan türlerini arıyorsanız Bioxcin markası size istediğinizi  veren sayılı formüller arasında bulunuyor.  Markanın birbirinden özel formüllerini birçok kurumsal satış noktasında bulabiliyorsunuz ve zengin formüller sizin  kısa sürede hızlı sonuç almanıza destek veriyor. Sarımsaklı şampuanın faydaları  konusuna gelince, bunu birçok açıdan değerlendirmek mümkün. Ancak markaya özel Quantum Siyah Sarımsaklı Şampuan ürünü ayrıca öne çıkıyor. Kapsamlı  bir  bakım onarım isteyenler için içerik ve kullanım özellikleriyle sonuç veren bu ürünün faydalarına ve içerik detaylarına bakılırsa saça tutunan peptitler ile zenginleştirili olması ilk göze çarpan detay. “Bıo-Actıv Peptıdes” 18 aminoasitten oluşuyor ve insan saçında yer alan doğal peptitlere benzer özellikte olması en büyük özelliği. Korteks ve kütiküla tabakalarının özgün peptitlerini içermesi de bunun bir göstergesi. İçerikte bulunan bu maddeler kısa sürede etkisini hissettiriyor. %100 siyah sarımsak ekstresi barındıran şampuanda zengin aktifler komple bakım olmasında da etkili. Yani hacim, canlılık parlaklık etkilerini bir arada görebiliyorsunuz. Bu da güçlü bir formülün diğer göstergesi. Kokusuz sarımsaklı şampuan  ürününün  B11 kompleksine bakılırsa asıl saç dökülmesini engelleyen bölüm burası:

  • Saç tellerinin güçlendiren, A, B1, B2, B5, B9 vitaminleri ve bakır, çinko, demir, kalsiyum gibi telleri hasarlara karşı koruyan  mineraller
  • Kemferol, apigenin, mirisetin gibi saçları besleyen flavonoidler
  • Omega-6, Omega-9 gibi saç dökülmesine karşı güçlendirici etkisi olan doymamış yağ asitleri söz konusudur.
  • Sarımsaklı şampuan kullanımı da son derece basit. Önceden ılık suyla ıslatılan saçlar   2-3 dakika şampuanla beraber masaj yapılarak yedirilir ve  köpürtüldükten sonra  iyice durulaması yapılır. Bu işlem saç uzunluğuna göre yenilenebilir. Bu kullanım detayını da bilerek uygun sarımsaklı şampuan fiyatları ile ürünü temin edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir