Samsung’un Yeni Sanal Asistanı Bixby Tanıtıldı

Samsung‘un yeni sanal asistanı Bixby tanıtıldı. Bixby ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Yapay zekalı sanal asistanlar devri yaşanırken, bu alanda Samsung’un eksikliği hissediliyordu. Fakat bu durum artık değişti ve Samsung, Galaxy S8 ile Galaxy S8 Plus modellerinde yer alan sanal asistanı Bixby’yi tanıttı.

Bixby’nin ilk tasarımları ve orijinal çıkış noktası hakkında bilgi vermekten kaçınan Samsung, iPhone modellerinde Siri, Android üzerinde ise Google Assistant ile adını sıklıkla duyacağımız yeni kişisel asistanı Bixby için önemli bilgiler verdi.

NLP yani Native Language Processing sayesinde birçok dil ve aksanı tanıyabileceği iddia edilen Bixby’nin Türkçe dil desteği sunup sunmayacağı hakkında da bir bilgi bulunmuyor.

Bixby’yi aktif hale getirmek için yapmanız gereken şey çok basit. Cihazınıza Bixby kelimesini söylediğinizde ya da Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinde yan tarafta bulunan tuşa basılı tuttuğunuzda sizi dinlemeye başlayacak.

Samsung Bixby hakkında da oldukça iddialı. Zira ekrana dokunarak yapabileceğiniz her şeyi, Bixby’ye söyleyerek de yapılabileceğini iddia ediliyor. Bunun için birçok kombinasyon ve permütasyon hesabı yapılarak, gerçekten de istediğiniz eylemin gerçekleştirilmesi hedeflenmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir