okey oyna

Samsung’dan Yapay İnsan Geliyor

Samsung yapay insan teknolojisi üzerine çalışmalara başladı.

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından olan Samsung, geliştirdiği teknolojilerle birlikte teknolojiye yeni bir soluk getirmeye devam ediyor. Şirket mobil teknolojilerinin yanı sıra yeni teknolojisi olan yapay insan ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Samsung yapay insan tanıtacak.

Samsung’un Yapay İnsanı Neler Sunacak?

Samsung 2017’de yaptığı duyuru ile sanal asistanı Bixby’i duyurmuştu. Samsung’un akıllı telefon modellerinde yer alan Bixby sanal asistanı, tanıtılmasının ardından çamaşır makinesine kadar birçok ürün gamında bizlerle karşılaşmıştı. Anlaşılan Samsung, yapay zeka teknolojilerini daha donanımlı bir hale getirmek istiyor.

Samsung CES 2020 fuarında, yeni yapay insanı NEON’u lanse edecek. Samsung yapay insan ile Bixby’nin aksine daha duygusal bir asistan sunmayı hedefliyor. Yapmış olduğu duyurularda NEON ile Bixby’nin aynı şeyler olmadığını önemle vurguluyor.

Samsung’un yapay insanı hakkında açıklanan bilgiler şimdilik bu kadar. Ancak 7 Ocak ile 10 Ocak 2020 arasında gerçekleştirilecek CES 2020 etkinliğinde daha fazla bilginin açıklanması bekleniyor. Samsung yapay zeka tabanlı insan teknolojisi ile teknolojiye yeni bir soluk getirebilir.

 511 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir