Teknoloji devi Samsung‘un yeni ürettiği monitörler mobil cihazları kablosuz şarj edebiliyor. Şirketin yeni geliştirdiği monitörlerin tüm detayları haberimizde.

samsung-monitor-kablosuz-sarj

Kablosuz şarj ile en büyük rakibi Apple‘ın bir adım önüne geçen Samsung, bu teknolojiyi yeni nesil monitörlerinde de kullanmaya hazırlanıyor.

Samsung, yenilikçi hareketlerin öncüsü olmaya devam ediyor. Edge ekran ve kablosuz şarj teknolojileriyle akıllı telefon pazarındaki en büyük rakibi olan Apple’ın önüne geçmeyi başaran Güney Kore‘nin dev ismi, şimdide telefon şarj edebilen monitör modelleriyle ilgi odağı oldu.

Samsung’un yeni tanıttığı iki monitör modeli S24E370DL ve S27E370DS, kablosuz şarj teknolojisi ve şık tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Monitörlerin ayak kısmındaki, kablosuz şarj özeliği bulunan stant sayesinde telefonunuzu bu kısma yerleştirdiğinizde otomatik olarak şarj olmaya başlıyor.

4 Eylül’de Berlin‘de gerçekleşecek olan IFA 2015‘te kullanıcıların beğenisine sunulacak olan S24E370DL ve S27E370DS, dünyanın kablosuz şarj teknolojisini barındıran ilk monitörleri olarak tarihe geçtiler.