Samsung’dan Katlanabilir Ekran Geliyor

Samsung katlanabilir ekran teknolojisini sonunda gerçeğe çeviriyor. Şirketin başvurduğu patent hakkı için onay geldi. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

samsung-katlanabilir-ekran

Katlanabilir ekran teknolojisi hem tam anlamıyla hayata geçiyor, hem de yaygın kullanım için hazırlandığı müjdesini veriyor. Samsung bildiğiniz gibi uzun süredir katlanabilir ve kıvrılabilir ekran teknolojileri üzerinde çalışıyor ve farklı ürünler için patent başvurularında bulunuyor. Markanın ortaya çıkan yeni patenti ise Samsung katlanabilir ekran teknolojisi için zamanın yaklaştığını gösteriyor.

Geçtiğimiz dönemde Samsung CEO‘sunun yaptığı açıklama katlanabilir ekran teknolojisinin ilk gerçek örneklerini gelecek yıl göreceğimizi ortaya çıkartmıştı. Geçen yıl başvurusu yapılan bir başka patent ise 7 Temmuz tarihinde onayını almış.

Üstelik bu kez Samsung katlanabilir ekran teknolojisi sadece OLED ve benzeri için değil, LCD için de gerçek oluyor. Hatta bunlardan bir tanesi Galaxy tablet modellerinden birisi için kullanılacakmış. OLED ve LCD katlanabilir ekranların cihazlara yerleştirilmesi için ise farklı yöntemlerin denenmesi düşünülüyormuş.

Samsung sadece bu proje ile ilgilenmiyor. Gelen bilgilere göre yeni hakkını kazandığı bir patent, neredeyse görünmez olan dokunmatik sanal tuş üzerine. Örneğin kameraya komut verecek ya da güç tuşu olarak kullanılacak butonlar fiziksel bir arayüze sahip olmayacak, dokunulduğunda gözle görülecek birer form ile gelecekler. Bir başka deyişle işlem esnasında parlayacak yeni alternatif tuşlar bizleri bekliyor.

Bu teknoloji için şimdilik bir tarih verilmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.