Samsung, kullanılan cihazların sıklığı ve mobil cihazların şarjı sırasında kablo fazlalığı sorunu yaşayanlar için kablosuz şarj özellikli monitörlerini piyasaya çıkarıyor.

samsung-kablosuz-sarj-ozellikli-monitor

Teknolojinin ilerlemesi kablosuz cihazların artmasına olanak sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde duyduğumuz kablosuz şarj cihazlarından sonra Samsung, daha önceleri tanıttığı dünyanın ilk kablosuz mobil cihaz şarj edebilen monitörünü sonunda piyasaya sundu.

SE370 modeli 23.6 inç ve 27 inç olan monitör, mobil cihazları şarj ederken oluşan gereksiz kablo trafiğini engellemek için özellikle tasarlanmış.

Samsung Electronics America’nın Başkan Yardımcısı Dave Das, “Sektörün öncüsü olarak, bu monitörü kullanıcılara çalışma alanlarını genişletmeleri, akıllıca çalışabilmeleri ve en fazla faydayı alabilmeleri için getirdik.” açıklamalarıyla özellikle mobil cihazları kullananların işinin kolaylaşacağını vurguladı.

Samsung SE370’in Özellikleri

Samsung SE370 diğer monitörlerde bulunabilen birçok portu multitasking özelliğiyle birlikte bir araya topluyor ve sirküler kablosuz şarj olma alanı sunuyor. Basitçe kullanıcılar mobil cihazlarını gerekli alanın üzerine koyuyor ve LED ışığıyla onaylanan şarj olma işlemi başlıyor. Ancak cihazların kablosuz şarj olabilmesi için Wireless Power Consortium Qi standartlarıyla uyumlu olması gerekiyor.

Görüş alanında daha gelişmişlik sağlayan PLS teknolojisi ile gelen monitör, 300 cd/m2 parlaklık seviyesine, 4 ms tepki süresine, 1000:1 kontrast oranına sahip. Üstelik SE370, AMD imzalı FreeSync teknolojisini de içinde barındırıyor.

Samsung SE370 23.6 inçlik modeli, Newegg sitesi üzerinde 250 dolar gibi bir fiyattan ön siparişe açılmış durumda.