Samsung’dan Gerilebilir Ekranlı Akıllı Telefon Geliyor

Bu yıl Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Fold çok konuşuldu. Bu konuda bazı aksaklıklar yaşayan firma ekran tasarımında değişiklikler yapmaya devam ediyor. Zira, Samsung akıllı telefon ekranları için yeni bir patent ortaya çıktı.

Samsung’un Akıllı Telefon Ekranları Gerilebilir Yapıda Olacak

Ortaya çıkan patent görüntülerinde ekranı uzatılabilen ilginç bir akıllı telefon bulunuyor. Söz konusu modele kullanıcıların müdahale edebilmesi birçok kişiyi şaşırttı. Samsung’un 2020 yılı için tek projesi bu değil.

Aktarılan diğer bilgilere göre akıllı telefon satışlarında başarılı olan firmanın 2 planı daha var. Katlanabilir ekran tasarımını geliştireceğini açıklayan Samsung, iç içe geçen ekran tasarımına da hazırlanıyor.

Film izlemeyi ve oyun oynamayı seven kullanıcıların birçoğu şimdiden sabırsızlanıyor. Mobil cihazlarda büyük ekranları sevenlere hitap eden tasarımın hayata geçirilip geçirilmeyeceği şimdilik belli değil.

İç içe geçen ve gerilebilir ekran tasarımları, ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından onaylanmayı bekliyor. Şu anda katlanabilir ekran patentine sahip olan Samsung, bu kez farklı bir tasarımla karşımıza çıkacak.

Yayımlanan patent taslağında bulunan akıllı telefonun sağ ve sol kısmının dar olduğu anlaşılıyor. Cihazın alt kısmı ise yine geniş bırakılmış. Eğer bir kullanıcı ekranı genişletmek isterse akıllı telefonun arkasındaki kaydırılabilir paneli kullanacak.

Katlanabilir ekran dışında diğer 2 tasarım için patent onayı bekleyen Samsung, yeni yılda kullanıcılara yepyeni bir akıllı telefon deneyimi sunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir