Samsung Z4 Tanıtıldı

Hakkında çok fazla sızıntı ortaya çıkan Samsung Z4 resmi olarak tanıtıldı. Tizen 3.0 işletim sistemi bulunan ilk akıllı telefonun tüm detayları haberimizde.

Samsung, Tizen 3.0 işletim sistemi bulunan ilk akıllı telefonu olan Z4 modelini resmi olarak tanıttı.

Samsung Z4 Özellikleri

4.5 inç hafif kavisli ekrana sahip olan akıllı telefon gücünü dört çekirdekli 1.5 GHz işlemciden alıyor. 1 GB RAM ile gelen Samsung Z4’ün önünde ve arkasında 5 megapiksel kameralar mevcut. Selfie kamerasında tek bir LED flaş bulunurken, arkada ise çift LED flaş yer alıyor. 2.050 mAh batarya, çift SIM kart desteği, 4G LTE, VoLTE ve VoWiFi destekleri de diğer detaylar arasında. Cihazın renk seçenekleri arasında siyah, altın ve gümüş bulunuyor.

Samsung Z4 donanım anlamında çok güçlü bir model değil ancak cihazın böyle bir iddiası da bulunmuyor. Samsung, Tizen 3.0 tabanlı telefonu ile uygun fiyatla çok satış yakalamak hedefinde. DJ Koh, cihazın ilk defa akıllı telefon kullanacaklara basitleştirilmiş bir mobil deneyim sunacağını ve Tizen ekosistemini genişletme çabalarının bir göstergesi olacağını ifade ediyor.

Bu ayın sonlarında başta Hindistan olmak üzere belirli pazarlarda satışa sunulacak olan Samsung Z4 için fiyat bilgisi henüz açıklanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.