Samsung Q8C QLED TV İncelemesi

Samsung‘un geliştirdiği QLED teknolojisine sahip olan TV modeli Q8C‘nin incelemesi sizlerle. Cihazın tüm detayları incelememizde.

Teknik özellikleri ve tasarımı ile oldukça dikkat çeken Samsung Q8C QLED TV incelememizde Samsung’un yeni modelini detaylı olarak inceliyoruz.

Samsung Q8C QLED TV Teknik Özellikleri

Samsung Q8C QLED TV, 55 inç, 65 inç ve 75 inç olmak üzere 3 farklı ekran boyutuna sahip. İncelediğimiz TV modeli ise 65 inç olan model. 4K Ultra HD ekran çözünürlüğü sunan televizyon Samsung’un geliştirdiği QLED teknolojisine sahip. Son zamanlarda sıklıkla konuşulan QLED ve OLED konusuna da cevap niteliğinde olan bu incelemede bu modele ait tüm detayları bulabilirsiniz.

Kavisli ekran yapısı ile oldukça şık görünen TV’de HDR 1500 teknolojisi de bulunuyor. Görüntüleme teknolojileri noktasında HDR’ın önemi her geçen gün artarken, bu özelliğin Q8C’de yer alması son derece büyük bir avantaj. 10-bit destekli panel ile bu özellik eksiksiz olarak destekleniyor.

Bu serisinde yer alan Q işlemcisi hem görüntüleri en iyi şekilde hazırlıyor hem de en akıcı sahnelerde başarısını ortaya çıkarıyor. 4.2 kanal ses desteği ve toplam 60W ses çıkışı sunan TV, ses deneyimi konusunda da oldukça iddialı. Tasarım olarak özellikle arka panelin yapısı ile hiç bir kablo karmaşası olmuyor. Hem stand içindeki kablo kanalı hem de One Connect aksesuarı ile salonda kablo dağınıklığı ortadan kalkacak. 4200R kavisi ile hem görsel hem de deneyim anlamında çok başarılı olan TV, 20 kg ayaksız set ve 23 kg ayaklı set ağırlığına sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir