Samsung Premiere 8K Projeksiyon Cihazı Tanıtıldı

Samsung Premiere 8K

Samsung CES 2023 fuarında yeni projeksiyon cihazı Premiere 8K modelini resmi olarak tanıttı.

Samsung Premiere 8K Projeksiyon Cihazı

Samsung şirketi CES 2023’te yeni teknolojileri ile damga vurmaya devam ediyor. 8K çözünürlük sunan ultra kısa mesafeli projeksiyon cihazı (UST) Samsung Premiere 8K‘ya resmiyet kazandırdı.

Ultra Kısa Mesafeli Projeksiyon Cihazı (UST)

Günümüze kadar tanıtılan 8K UST projeksiyon cihazları 120 inç görüntü boyutu ile sınırlıydı. AR-GE çalışmalarını tamamlayan Samsung firması kısa mesafede 150 inç görüntü sunabilen yeni Premiere modelini kullanıcıların beğenisine sundu.

Premiere 8K’nın amiral gemisi TV modelleri ile aynı Tizen OS özelliklerine sahip olacağı açıklandı. Yeni cihazda Gaming Hub, Art Store ve Health Monitor benzeri özelliklerin olacağı ifade edildi.

415 MM Uzaklıktan 150 İnç Ekran Keyfi Sunuluyor

Firma yeni modelinin parlaklık, bağlantı teknolojileri gibi teknik detaylarını şimdilik paylaşmadı. Yeni bir lens ve optik set ile karşımıza çıkacağı tahmin edilen Premiere 8K projeksiyon cihazı yalnızca 415 mm uzaklıktan 150 inç ekran keyfi sunabiliyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan firma “Sinema ekranındaki eğlenceyi evin duvarından deneyimleyebilmeniz amacıyla yeni modelimizi tanıttık. Milimetre ile ölçülebilecek bir uzaklıktan sinema keyfi yaşamak mümkün.” ifadelerini kullandı.

Piyasadaki Mevcut Cihazlar 120 İnç Görüntü İle Sınırlı

8K UST projeksiyon cihazları normalde 120 inçlik görüntü boyutları ile sınırlıydı. Ayrıca120 inç özellikle mevcut 8K TV’lerle kıyaslandığında oldukça büyük olsa da daha büyük olanın daha iyi olmadığını iddia etmek zor. Bundan dolayı alıcılar artık ev sinemalarını 8K ile daha da fazla doldurabilir.

Samsung Premiere 8K Projeksiyon Cihazı Fiyatı

Yeni cihazın piyasaya ne zaman çıkacağı ve satış fiyatı şimdilik açıklanmadı. Samsung şirketinin Premire 8K’yı 5.000 dolar fiyat etiketi ile satışa sunacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir