Samsung, Plazmanın Fişini Çekiyor

Birçok akıllı telefon ve monitör üreticisine panel üreten Samsung, LCD pazarında en üst sıralarda yer alırken, son yaptığı açıklamada plazma TV üretimini bitireceğini açıkladı.

Hem akıllı telefon, hem de LCD televizyon alanında oldukça başarılı işlere imza atan Samsung, aynı zamanda birçok bilgisayar, telefon ve tablet üreticisine panel üretiyor. Ancak firma son yaptığı açıklamayla plazma severleri üzecek gibi görünüyor.

Geçtiğimiz yıl plazma televizyon üretimini bitiren Panasonic’in ardından Samsung’ta aynı kararı aldı. İzleme açısı, gerçek kontrast, çok düşük tepkime süreleri gibi özellikleriyle plazmalar her ne kadar iyi ürünler olsa da LCD’nin uygun fiyatı karşısında fazla tutunamadı.

samsung-1

Plazma bölümü ne zaman kapatılıyor? 

4K gibi yüksek çözünürlüklü televizyon üretimine odaklanacağını belirten Samsung, 30 Kasım‘da plazma bölümünü kapatmayı planlıyor.

Pazarda kendine iyi bir yer edinememesi ve fiyatların yüksek olmasından dolayı, hem üreticiler, hem de tüketiciler tarafından oldukça maliyetli olan plazma televizyonlar artık yok denilecek kadar az bir sayıya indi. Anlaşılan bundan sonra firma LCD ve LED televizyonlarıyla yoluna devam edecek.

Kaynak: ShiftDelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.