okey oyna

Samsung Notebook 9 (2018) Serisi Tanıtıldı

Samsung‘un 3 yeni dizüstü bilgisayarı tanıtıldı. Cihazların tüm detayları haberimizde.

Önümüzdeki ay düzenlenecek olan CES 2018 fuarını beklemek istemeyen Samsung 3 yeni bilgisayar modelini resmi olarak tanıttı.

13.3 ve 15 inç ekrana sahip dizüstü bilgisayarlardan oluşan serinin en dikkat çeken üyesi yeni Samsung Notebook 9 Pen. 13.3 inçlik ekranın yer aldığı dizüstü bilgisayar Mayıs ayında tanıtılan Notebook 9 Pro ile benzer şekilde S-Pen desteği sağlıyor.

Intel’in 8. nesil Core i7 işlemcilerinden güç alan ve 16 GB’a kadar RAM‘in yanı sıra 512 GB SSD depolama alanı seçeneğine sahip olan Notebook 9 Pen‘in ekran çözünürlüğü 1.920 x 1.080 piksel.

Bu kapsamda cihaz yüksek çözünürlük isteyenler için hayal kırıklığına neden oluyor. Lenovo’nun Yoga serisi ile benzer şekilde ekranı döndürülebilen dizüstü bilgisayar tablet haline getirilerek çizim için kullanılabiliyor.

Windows Hello desteği sunulan dizüstü bilgisayarda 1 adet HDMI, USB-C ve 1 adet USB bağlantı noktasının yanı sıra microSD kart yuvası mevcut.

Standart modellerde benzer şekilde yeni donanımlar güçlendirildi. 13.3 ve 15 inçlik her 2 model Intel’in 8. nesil Core i7 işlemcilerinden güçlerini alırken 16 GB’a kadar RAM ve 1 TB’a kadar SSD depolama ile geliyor.

Ayrıca 15 inçlik model Nvidia’nın MX150 harici grafik kartını opsiyonel olarak sunuyor. 2 adet USB 3.0 ve 1 adet HDMI portunun yanı sıra microSD kart okuyucu ve bir adet USB-C portu cihazda bulunuyor.

Notebook 9 2018 serisinde bir dizüstü bilgisayara yerleştirilen en büyük ve en güçlü pilin kullandığını belirten Samsung cihazları CES fuarında ortaya çıkaracak.

 257 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir