Samsung Gear VR İnternet Tarayıcısına WebVR Desteği Eklendi

Samsung, sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR’a web destekli internet çözümü getirdi. İnternet ve sanal gerçeklik teknolojisini bütünleştirecek yeni özelliğin detayları haberimizde.

samsung-gear-vr-internet

Samsung, sanal gerçeklik teknolojisi Gear VR ürününe odaklanmaya devam ediyor. Firma, kullanıcılarına daha kaliteli bir VR deneyimi sunmak için web destekli interneti cihaza getiriyor.

Samsung Gear VR 1.0 ilk sürümüne eklenen özellik ile kullanıcılar mobil tarayıcı desteğinde internet deneyimini sanal gerçeklikle yaşayacaklar.

Yeni özellik, internet sayfalarındaki video içerikli görseller başta olmak üzere kullanıcılara VR deneyimini sağlayacak.

Samsung Gear VR cihazı ile uyumlu olarak çalışabilen telefonlara sahip olan kullanıcıların kullanabileceği özellik, uygulama programlama arayüzü (API) ile çalışacak.

Firmanın daha sonraki süreçte ise bu konudaki çalışmalarda bulunarak, kendi arayüzü ile kullanıcılara ulaşmayı hedeflediği Android Authority‘de yer alan haberde belirtildi.

Kullanıcıların sistemi kullanmak için, Oculus Store’dan Gear VR 1.0 sürümünü WebVR desteği ile bütünleştirmeleri gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.