Samsung Gear VR İçin Minecraft Yayınlandı

Dünya çapında büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan Minecraft oyunu artık Samsung‘un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR’da da oynanabilecek. Detaylar haberimizde.

samsung-gear-vr-minecraft

Minecraft’ın piyasaya sürülmesinin üzerinden 5 yıl geçti. Oyunu tasarlayanlar belki de oyunun bu seviyelerde bir oyuncuya erişeceğini hiç akıllarına bile getirmemişlerdi. Minecraft neredeyse her platformdan kullanıcıya sahip bir oyun. Android, iOS ve Xbox bu platformlardan sadece birkaç tanesi.

Oyun artık Samsung Gear VR dahilinde de sunularak yeni bir platforma kavuştu. Eğer Samsung’un Note 5, S7, S7 Edge, S6, S6 Edge, S6 Edge+ modellerinden birisine sahip iseniz Pop-out Picture Minecraft‘ı Gear VR üzerinden oynama ayrıcalığına da sahip olacaksınız. Tüm bu donanımlara sahip olduktan sonra Minecraft’ın ücretli olan Pocket Edition sürümünü satın alarak Minecraft alemine balıklama bir şekilde dahil olabilirsiniz.

Minecraft yeni kullanıcılar için ayrıca bir uyarı da yayınladı. Sanal boyutta gereğinden fazla geçirilen zamanın kullanıcılar için olumsuz durumlar oluşturabileceğini belirten yetkililer bu gibi durumlardan kaçınmaları için kullanıcıları uyardı. Yakın zamanda ülkemizde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Minecraft hakkında şiddeti özendirdiği gerekçesi ile soruşturma başlatmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.