Samsung‘un IFA 2017‘de tanıttığı sporculara hitap eden akıllı saati Gear Sport incelemesi sizlerle. Akıllı saatin tüm detayları incelememizde.

Samsung Gear Sport Teknik Özellikleri

Samsung Gear Sport‘un Gear S3 modeline oranla ilk dikkat çeken farkı boyutu. Gear Sport önemli derecede daha küçük bir akıllı saat. Bu yönü ile hem erkekler hem de kadınlar için ideal olan model 20 mm’lik kayış kullanıyor. Mavi ve siyah olarak 2 renk seçeneği bulunan akıllı saat MIL-STD-810G türü paslanmaz çelik kasaya sahip. Bu modelin Gear S3‘ten diğer önemli farkı ise 5 ATM yani 50 metreye kadar su geçirmez yapıda olması.

1.2 inç boyutlu ekranda 360p çözünürlük sunan akıllı saatin ekranı Corning Gorilla Glass 3 ile korunuyor. Boyut farkının da olması nedeniyle Gear S3’e göre bu ekran daha keskin ve güzel görünüyor. Always On destekleyen bu ekran her zaman açık olarak kullanılabiliyor. Ancak bu özellik pil ömrüne doğrudan etki edecektir.

Gear Sport hem iOS hem de Android işletim sistemli akıllı telefonlar ile çalışabiliyor. Akıllı saatin üzerindeki sensörler yardımı ile kalp atışı, adım, uyku ve yakılan kalori gibi değerleri devamlı olarak ölçümleniyor ve Samsung Health uygulaması ile detaylı olarak görüntülenebiliyor. Tizen işletim sistemi ile çalışan cihaz için birçok farklı saat yüzünü uygulama üzerinden satın almak veya ücretsiz olanları indirerek kullanmak mümkün. Uygulama tarafında ise hala eksikler olsa da özellikle Spotify uygulaması oldukça başarılı çalışıyor.

Spor aktiviteleri konusunda birçok farklı seçenek mevcut. 50 metreye kadar suya dayanıklı bir saat olduğu için yüzücüler Seedo uygulaması ile saati eşleştirip kullanabiliyor. Akıllı saatin ortalama kullanımda 3 güne varan pil ömrü sunduğunu da belirtelim.

Samsung Gear Sport Artıları

Akıcı arayüz

İnce bilekli insanlar için uygun yapıda olması

Uzun pil ömrü

50 metreye kadar suya dayanıklılık

Samsung Gear Sport Eksileri

Uygulama eksiği var