Samsung Gear S2 Classic ve Gear S2 modellerini sizler için inceledik. Akıllı saatlerin tüm detayları ve satış fiyatları incelememizde.

samsung-gear-s2

Samsung Gear S2 ve Gear S2 Classic olarak iki farklı sürümle satışa sunulan saatlerin Türkiye fiyatları ise Classic için 999 TL, sport model için 899 TL.

Gear S2 ve Etkileyici Tasarım Detayları

Samsung, önceki akıllı saat modellerindeki köşeli saat tasarımını Gear S2 ile beraber bırakıyor ve yuvarlak tasarıma geçiyor.

Fiziksel olarak saatin etrafını saran bezel ile beraber Gear S2’yi kullanabilme kolaylığı sunan ürün, kullanım deneyimi açısından diğer akıllı saatlerin epey önünde.

Yan tarafta ise geri ve ana ekran tuşlarına yer verilen Gear S2’nin ekranı Gorilla Glass 3 cam ile korunuyor. Ayrıca cihazda IP68, suya ve toza karşı koruması da mevcut.

Samsung Gear S2 Özellikleri

360 x 360 piksel çözünürlüğünde ve 1.2 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekran ile gelen Samsung Gear S2, çift çekirdekli ve 1 GHz hızında çalışan Exynos işlemciden gücünü alıyor.

Cihazda ayrıca 4 GB dahili hafıza ve 512 MB RAM‘e de yer verilmiş.

Bağlantı tarafında Samsung Pay başta olmak üzere pek çok farklı ödeme sistemiyle kullanılabilen NFC, düşük güç tüketimiyle dikkat çeken Bluetooth 4.1 ve WiFi gibi teknolojiler kullanılıyor.

Samsung Gear S2, 250 mAh’lik batarya ile geliyor. Tizen işletim sistemiyle beraber etkin bir güç tüketimi sunan cihaz, ayrıca yüksek görüntü kalitesini az güç tüketerek bizlere sunan AMOLED ekranın da avantajını bizlere sunuyor. Gear S2’nin bataryası, 2 gün ile 3 gün yetecek seviyede.

Tüm Android Cihazlarla Çalışabiliyor

Samsung Gear S2, Android 4.4 KitKat ve 1.5 GB RAM üzeri seviyedeki tüm Android cihazlarla çalışabiliyor.