Samsung Gear IconX (2018) İncelemesi

Samsung‘un yeni kablosuz kulaklığı Gear IconX (2018)‘in incelemesi sizlerle. Kulaklığın tüm detayları incelememizde.

Samsung’un IFA 2017‘de resmi olarak tanıttığı kablosuz kulaklığı sizler için tüm yönleri ile inceledik.

Samsung Gear IconX (2018) Teknik Özellikleri

Kendine has bir tasarıma sahip olan Samsung Gear IconX (2018) arttırılmış batarya ömrü ile çok daha uzun süre müzik dinleme imkanı sunuyor. Bluetooth modunda 5 saate varan müzik dineleme süresi sunan kablosuz kulaklık bağımsız müzik çalar modunda ise 7 saate kadar kullanım sunabiliyor.

Cihazın her bir kulaklığının 4 GB hafızası ve 82 mAh bataryası yer alıyor. Kulaklıkların üzerinde dokunmatik kontrol butonları bulunurken kulaklığı şarj edebilmek için özel kutusunu kullanmak gerekiyor. USB Type-C portunu kullanan şarj birimi 340 mAh kapasiteye sahip.

Kablosuz kulaklıklarda bulunan 5.8 mm dinamik sürücüler ise önceki modele göre daha yüksek ses seviyesi, daha anlaşılı tiz ve bas sunuyor. Cihaz modelinin önceki seride olduğu gibi nabız ölçer ve ivme ölçer gibi spor faaliyetlerinde destekleyici özellikleri de mevcut. Samsung Health uygulamasına bağlı olarak verileri kaydetmek mümkün. Kablosuz kulaklık iOS ve Android işletim sistemli cihazlarda Gear uygulaması ile kolaylıkla eşleşip kullanılabiliyor.

Samsung Gear IconX (2018) önceki modeli andıran ve biraz daha makyajlanan bir tasarıma sahip. 2 model arasındaki farkları anlamak ise yan yana 2 modele birden bakmadıkça neredeyse imkansız. Şarj birimi ise önceki modele göre daha kısa boylu ve tombul bir yapıda. Hem şarj biriminin hem de kulaklığın dokunma hissiyatının son derece iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Gear IconX (2018) Artıları

Tüm cihazlarla uyumlu yapıda olması

Şık tasarım

Rakiplerine göre uygun fiyatlı olması

Kaliteli ses deneyimi

Uzun pil ömrü

Samsung Gear IconX (2018) Eksileri

Samsung modelleri dışında %100 uyum sağlayamadığı durumlar olabiliyor

Dokunmatik kontroller hala çok iyi değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir