Samsung’un bir süredir Google Glass’a rakip olabilecek niteliklere sahip akıllı gözlük üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Şirketin bu gözlüğü yakında tanıtılacak olabilir.

Samsung‘un akıllı gözlük piyasasına Google‘dan sonra girecek ikinci dev isim olma olasılığı oldukça yüksek. Bir süredir söylentileri dolaşan akıllı gözlük hakkında bir çok iddia ortaya atıldı. Güney Kore’de yayınlanan Business Korea’ya göre Samsung‘un akıllı gözlüğünün adı Gear Glass olacak ve tahminlerden çok daha erken tanıtılacak.

samsung-gear-glass-1

Şirketin akıllı saatlerinde olduğu gibi Gear ön adını alacağı düşünülen gözlük, yine akıllı saatlerde olduğu gibi Tizen işletim sistemini kullanacak ancak Samsung marka Android telefonlar ile uyum içerisinde çalışacak. Business Korea‘ya göre 2014 sonlarında muhtemelen şirketin phablet sınıfı akıllı telefonu Galaxy Note 4 ile birlikte IFA 2014 etkinliğinde tanıtılacak olan akıllı gözlük, bazı yenilikçi özellikleri de içerisinde barındıracak.

samsung-gear-glass-2

Farklı tasarım

Daha önce ortaya atılan iddialara göre şirketin akıllı gözlüğü aslında sadece gözlük olmayacak. Daha çok gözlük ve kulaklığı birleştiren bir cihaz olacağı düşünülen Gear Glass, muhtemelen Google‘ın akıllı gözlüğü Google Glass‘ın ilk ciddi rakibi olacak.

Kaynak: ShiftDelete