Samsung Gear Fit 2 ve Gear IconX Tanıtıldı

Samsung akıllı bileklik Gear Fit 2 ve kablosuz Bluetooth kulaklık Gear IconX tanıtıldı. Güney Kore‘li teknoloji devinin yeni nesil ürünlerinin tüm detayları haberimizde.

samsung-gear-fit-2

Samsung bir süre önce sızdırılan Gear Fit 2 akıllı bilekliğin tanıtımını gerçekleştirdi. İkinci nesil giyilebilir fitness takip cihazı selefine göre daha gelişmiş özellikler ve daha modern bir tasarımı beraberinde getiriyor. Güney Kore’li üretici Gear Fit 2 ile birlikte Gear IconX kablosuz Bluetooth kulaklığın da tanıtımını gerçekleştirdi.

Samsung Gear Fit 2 Özellikleri

Bileği kavrayacak şekilde daha oval bir yapıya bürünen Gear Fit 2’de ekran boyutu selefine göre küçülüyor. Ancak daha yüksek çözünürlüklü kavisli Super AMOLED ekran ile karşı karşıyayız. İkinci nesil akıllı bileklikte 1.5 inç büyüklüğünde 216 x 432 p çözünürlüklü ekran yer alıyor.

1.0 GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli bir işlemciden güç alan Gear Fit 2’de 512 MB RAM kullanılıyor. Tizen işletim sistemiyle çalışan akıllı bileklikte ayrıca 4 GB dahili depolama yer alıyor.

Nabız ölçer sensörü ve GPS bağlantısının eşlik ettiği Gear Fit 2’nin pili 200 mAh büyüklüğünde. Samsung’a göre söz konusu pil 3 gün kullanım ve 5 gün bekleme süresi sunuyor.

IP68 sertifikasıyla 1,5 metre su altında 30 dakika boyunca çalışabilen fitness takip cihazı Android 4.4 ve üzeri cihazlarla uyumlu çalışabilecek. Ek olarak Gear Fit 2 minimum 1.5 GB RAM’e sahip cihazlarla eşleşecek.

Gear Fit 2 siyah, mavi ve pembe renk seçenekleri eşliğinde ve iki farklı boyutta 10 Haziran’da satışa sunulacak. Akıllı bilekliğin satış fiyatı ise 180 dolar olarak açıklandı.

Samsung Gear IconX Özellikleri

Gelelim Samsung’un bir sonraki tanıtımına. Yine görüntüleri daha önce sızdırılan Gear IconX Bluetooth kulaklıkta 4 GB dahili depolama yer alıyor. Samsung’un egzersiz odaklı uygulaması S Health ile senkronize olabilen kulaklık, sesli komutlarla aktiviteler hakkında kullanıcıya bilgiler aktarabiliyor.

samsung-gear-iconx

Gear IconX’te yaklaşık 1.000 şarkı saklanabiliyor. Pil süresi açıklanmayan cihaz ile 3.5 saat müzik dinlemek mümkün. Konuşma süresi ise 1.5 saat. Gear IconX su sızıntılarına karşı dayanıklı bir yapıda.

Gear IconX, Android 4.4 üzeri ve minimum 1.5 GB RAM’e sahip akıllı telefonlar tarafından desteklenecek. Fiyat bilgisi henüz açıklanmayan Gear IconX yılın üçüncü çeyreğinde satışa çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir