Spor tutkunları için pazarın en başarılı alternatiflerinden birisi olan Samsung Gear Fit 2 incelemesi sizlerle. Cihazın tüm detayları ve güncel satış fiyatı incelememizde.

samsung-gear-fit-2

Samsung‘un sevilen Fit ailesinin yeni üyesi konumunda olan Samsung Gear Fit 2, yenilenen tasarımı ve GPS desteği ile dikkat çekiyor. Bakalım kavisli Super AMOLED ekran ile karşımıza çıkan Gear Fit 2 bizlere neler sunuyor?

Samsung Gear Fit 2 Özellikleri

Şık ve elegan bir tasarım ile karşımıza çıkan Samsung Gear Fit 2, Large ve Small olmak üzere iki farklı boyut seçeneğine sahip. 30 gram ağırlığında olan Samsung Gear Fit 2 siyah, mavi ve pembe olmak üzere 3 farklı renk seçeneği ile geliyor.

1.5 inçlik kavisli Super AMOLED ekran ile karşımıza çıkan Samsung Gear Fit 2, 216 x 432 piksel çözünürlüğünde. Corning Gorilla Glass 3 ile korunan Samsung Gear Fit 2’nin PPI değeri ise 322.

Sahip olduğu IP68 sertifikası ile suya ve toza karşı dayanıklı olan Samsung Gear Fit 2 Barometer, Gyro, ve nabız ölçer sensörlerine sahip. Uyku takibi yapabilen Gear Fit 2’de dahili GPS desteğine de mevcut.

Gücünü firmanın kendi üretimi olan Exynos 3250 işlemcisinden alan Samsung Gear Fit 2, 512 MB RAM ve 4 GB dahili depolama sunuyor. Sınırlı bir uygulama desteğine sahip olan cihaz, 1.5 GB RAM ve Android 4.4 üstü cihazlar ile kullanılabiliyor.

Tizen OS işletim sistemini kullanan Samsung Gear Fit 2, oldukça kolay bir arayüze sahip. 200 mAh büyüklüğünde bir batarya ile karşımıza çıkan Gear Fit 2, ortalama 3-4 günlük bir batarya ömrü sunuyor.

Samsung Gear Fit 2 Artıları

Şık tasarım
Başarılı ekran deneyimi
Dahili depolama desteği
Dahili GPS

Samsung Gear Fit 2 Eksileri

Batarya performansı daha iyi olabilirdi
Nispeten pahalı
Sınırlı uygulama desteği

Samsung Gear Fit 2 teknik Özellikleri ve Fiyatı

Ekran: 1.5 inç 216 x 432 piksel
Ağırlık: 30 gram
İşlemci: Exynos 3250
RAM: 512 MB
Depolama: 4 GB
Batarya: 200 mAh
İşletim Sistemi: Tizen OS

Fiyat: 409 TL