Dayanıklılık özellikleri ile ön plana çıkan Samsung Galaxy Xcover 4 resmi olarak tanıtıldı. Yeni akıllı telefonun tüm detayları, çıkış tarihi ve satış fiyatı haberimizde.

Samsung Galaxy Xcover 4 modeli FCC listelemesinin ardından resmi olarak tanıtıldı.

Dayanıklı bir akıllı telefon isteyenlere hitap eden model, donanım özellikleri olarak giriş ve orta segmentte yer alıyor.

Samsung Galaxy Xcover 4 Özellikleri

Dış tasarımı darbelere, suya ve toza dayanıklı olan Galaxy Xcover 4, hem IP68 hem de MIL-STD 810G sertifikalarına sahip.

IP68 sayesinde 1.5 metre su altında 1 saate kadar kalabilen akıllı telefon, aynı şekilde toza da dayanıklı. Öte yandan MIL-STD 810G askeri dayanıklılık sertifikası sayesinde akıllı telefon ekstrem sıcaklık koşullarına, düşmelere ve farklı darbelere karşı da ultra dayanıklı.

Donanım özelliklerinde ise 4.99 inç boyutlu ekranda 720p HD çözünürlük ve IPS panel kullanılıyor. Exynos 7570 işlemcisinden gücünü alan akıllı telefonda 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı mevcut. Cihazda 13 MP arka, 5 MP selfie kamerası ve 2.800 mAh pil yer alıyor.

Samsung Galaxy Xcover 4 Çıkış Tarihi

Akıllı telefon Nisan ayından itibaren satışa çıkacak.

Samsung Galaxy Xcover 4 Fiyatı

Akıllı telefon 259 Euro fiyat etiketiyle Avrupa pazarında yer alacak. Cihazın Türkiye‘ye gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.