Samsung Galaxy Watch New York’ta düzenlenen Unpacked etkinliğinde tanıtıldı. Akıllı saatin tüm detayları haberimizde.

Samsung Galaxy Watch Teknik Özellikleri

Samsung, Galaxy Watch’un tanıtılması ile Gear modellerine de veda etmiş oldu. Samsung’un yeni akıllı saati tasarım olarak Gear S3’ü oldukça andırıyor. Ancak tasarım konusunda kadınların taleplerinin dinlendiği belirtiliyor.

Bu sayede Apple Watch ile benzer olarak tasarımsal açıdan daha fazla seçenek sunan akıllı saat rekabeti güçlendirecek. 42 mm ve 46 mm olarak 2 farklı modeli bulunan akıllı saat Samsung’un yeni kablosuz şarj standı Duo’yu destekliyor.

Galaxy Note 9 ve Galaxy Watch satın alındığında her 2 cihazı kablosuz şarj etmek mümkün olacak. Ayrıca stres takibi için kalp atış hızını sürekli ölçen Galaxy Watch çok yükseldiğinde kullanıcısını bilgilendiriyor.

Sakinleşmeyi sağlayacak nefes egzersizlerini kullanıcılarına sunan akıllı saat aynı zamanda daha iyi bir uyku için kullanıcılarına özel analizler yaparak öneriler sunuyor. Yine Apple Watch ile benzer olarak e-sim kullanıma sunuldu.

Türkiye‘de olmasa da Galaxy Watch’ı satın alan kullanıcılar akıllı telefondan bağımsız olarak telefon görüşmesi / internet bağlantısı yapabilecek.

Ayrıca akıllı saatten hava durumu, ajanda ve sağlık gibi konularda günlük brifing alınabiliyor. Gece siyahı, gümüş ve rose altın olarak 3 farklı seçeneği bulunan akıllı saati farklı kayışlar ile kullanmak mümkün.

Corning Gorilla Glass DX teknolojisi ile korunan akıllı saat askeri düzeyde dayanıklılık sunuyor. Tahmin edilebileceği gibi cihaz suya karşı da dayanıklı.

Akıllı saatin pil ömrü ise oldukça iyi düzeyde. 42 mm’lik modelin 45 saatin, 46 mm’lik modelin ise 80 saatin üzerinde bir pil ömrü sunduğu belirtiliyor. Galaxy Apps store’da şu anda bu saat ile kullanılabilecek 60 binden fazla arayüz yer alıyor.