Samsung Galaxy Quantum 2 Tanıtıldı

Samsung Galaxy Quantum 2

Samsung yeni akıllı telefonu Galaxy Quantum 2 modelini tanıttı.

Samsung Galaxy Quantum 2 Teknik Özellikleri

Samsung şirketi kuantum kriptografi teknolojisine sahip olan yeni cihazı Samsung Galaxy Quantum 2′ye resmiyet kazandırdı. Akıllı telefon sahip olduğu QRNG çipi ile kullanıcıların güvenlik seviyesini üst düzeye çıkarıyor.

Güney Kore‘li teknoloji devi Samsung, yeni cihazını mobil operatör SK Telecom ve ID Quantique isimli firmanın iş birliği ile geliştirdi. Galaxy Quantum 2 olarak adlandırılan cihaz, sahip olduğu kuantum rastgele sayı üreticisi (QRNG) çipi ile kullanıcılara gelişmiş düzeyde güvenlik imkanı sunuyor. Bu akıllı telefon geçen yıl tanıtılan ve Samsung Galaxy A Quantum isimli akıllı telefonun yeni versiyonu.

Samsung’un yeni cihazını benzersiz kılan özellik ise kuantum kriptografi teknolojisini içeriyor olması. ID Quantique’in geliştirdiği çip ile şimdiye kadar görülmemiş güvenlik düzeylerine ulaşabilen akıllı telefon, rastgele gerçek sayılar üreterek kullanıcıların güvenliğini sağlıyor. Bu teknoloji özellikle hassas bilgilerin kullanıldığı uygulamalar için kritik önem arz ediyor.

Samsung’un açıklamasına göre Galaxy Quantum 2, dünyanın en küçük QRNG çipini kullanıyor. Çipin bir LED ve CMOS görüntü sensörü ile çalıştığını ifade eden Samsung yetkilileri, çipin kare bir tasarıma sahip olduğunu ve bir kenarınınsa 2,5 mm olduğunu belirttiler.

6,7 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızı sunan OLED ekranla gelen cihaz, gücünü Qualcomm firmasının ürettiği Snapdragon 855 Plus işlemciden alıyor. Cihazın arka kısmında OIS destekli 64 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 5 MP makro kamera konumlandırılmış. Akıllı telefonun ön kısmında ise 10 MP selfie kamerası yer alıyor.

Samsung Galaxy Quantum 2 Çıkış Tarihi

Cihaz Güney Kore’de 23 Nisan’da piyasaya sürülecek.

Samsung Galaxy Quantum 2 Fiyatı

Akıllı telefonun Güney Kore satış fiyatı 622 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir