Samsung Galaxy On Nxt tanıtıldı. Donanımsal özellikleri ve tasarımıyla dikkat çeken yeni akıllı telefonun tüm detayları haberimizde.

samsung-galaxy-on-nxt

Galaxy Note 7 ile yaşanan hayal kırıklığını hızlıca toparlamak isteyen Samsung, mevcut ürün gamının en üst seviyesi olan Galaxy S7 ile Galaxy S8 çıkana kadar devam edecek.

Orta segment modellerindeki takvimini değiştirmeyen Samsung, yeni modeller tanıtmaya devam ediyor. Samsung’un orta segment ailesi Galaxy On‘a yeni bir model daha eklendi.

8.0 mm kalınlığında 167 g ağırlığında olan Galaxy On Nxt, Galaxy On7‘nin bazı özellikleri geliştirilmiş ve yeniden adlandırılmış sürümü diyebiliriz. Cihazın altın ve siyah renk seçenekleri mevcut.

Samsung Galaxy On Nxt Özellikleri

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy On Nxt, 5.5 inç büyüklüğünde Full HD ekran ile geliyor.

Henüz modeli ve üreticisi açıklanmayan 1.6 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli işlemciyle gelen Galaxy On Nxt, 3 GB RAM ile orta üst segment donanım beklentilerini karşılıyor.

Ülkemizde 1.000 – 1.500 TL aralığında görmeye başladığımız 3 GB RAM – 32 GB dahili depolama konfigürasyonuna sahip olan Samsung Galaxy On Nxt, orta segment beklentisini tamamen karşılıyor. En azından mevcut Galaxy A serisinden daha parlak bir durumda olacağı kesin.

f/1.9 diyafram değerine sahip 8 megapiksellik ön ve 13 megapiksellik arka kamera ile gelen Galaxy On Nxt, 3.300 mAh bataryaya sahip olacak olan cihaz, Micro USB 2.0 portuyla gelecek. Galaxy On7 modeline benzer olarak parmak izi okuyucusunun da home butonunda olduğunu hatırlatalım.

Hindistan‘da satışa sunulan akıllı telefonun ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda henüz kesin bir bilgi yok.