Samsung uzun zamandır merakla beklenen yenilenmiş Note 7 modelini Note Fan Edition ismi ile duyurdu. Yeni akıllı telefonun tüm detayları, çıkış tarihi ve satış fiyatı haberimizde.

Geçtiğimiz sene dünya genelinde farklı bölgelerde yaşanan pil sorunlardan dolayı üretimi durdurulan Galaxy Note 7 yeniden satışa çıkıyor. Samsung, uzun zamandır Note Fan Edition adı ile gündeme gelen yenilenmiş Note 7’yi Kore’de resmi olarak duyurdu.

Samsung Galaxy Note Fan Edition Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy Note Fan Edition, geçtiğimiz yıl yaşanan pil sorunları nedeniyle 3.500 mAh yerine 3.200 mAh batarya ile geliyor. Yeni pil, Samsung’un Galaxy S8’de olduğu gibi 8 noktalı pil güvenlik testinden geçirildi.

Fan Edition da Bixby ile yeni S8 ve S8 Plus ile aynı yazılımla geliyor. Akıllı telefonun geri kalan her şeyi Note 7 ile birebir aynı. Samsung, Fan Edition’ın aslında Note 7 parçalarından yapıldığını itiraf etmekten çekinmiyor. Yeni akıllı telefon Samsung’un çevre dostu bir girişim olarak tüm kullanılmayan Note 7 parçalarından üretildi.

Samsung, Fan Edition’ın 400.000 adetini Kore’de satmayı planlıyor. Diğer pazarlardaki satışları daha sonra başlayacak. Ancak Note 8’i de satışa çıkaracağı için diğer pazarlarda Note Fan Edition satış rakamını düşük tutmak istiyor. Cihaz siyah oniks, titanyum gümüş, altın platin ve mavi mercan renk seçenekleri ile satışa çıkacak. Samsung, Note Fan Edition ile birlikte her renge uygun bir de kılıf hediye edilecek.

Samsung Galaxy Note Fan Edition Çıkış Tarihi

Cihaz 7 Temmuz’dan itibaren satışa çıkacak.

Samsung Galaxy Note Fan Edition Fiyatı

Galaxy Note Fan Edition’ın satış fiyatı 699.600 Won (611 dolar).