Samsung Galaxy Book Go Tanıtıldı

Samsung Galaxy Book Go

Samsung yeni dizüstü bilgisayarı Galaxy Book Go modelini tanıttı.

Samsung Galaxy Book Go Teknik Özellikleri

Samsung, dahili hücresel veri özelliklerine sahip olan dizüstü bilgisayarları Samsung Galaxy Book Go ve Samsung Galaxy Book Go 5G‘ye resmiyet kazandırdı. ARM tabanlı dizüstü bilgisayarlar, 14 inç büyüklüğünde Full HD ekranlar, 8 GB’a kadar RAM ve 128 GB’a kadar dahili depolama alanı gibi özelliklere sahip.

Güney Kore‘li teknoloji devi Samsung’un yeni dizüstü bilgisayarları Snapdragon 7c Gen 2 ve Snapdragon 8cx Gen 2 işlemcileri ile çalışıyorlar. Yeni cihazların ARM tabanlı olduğunu ve hücresel veri özelliğinin bulunduğunu belirtelim.

Samsung’un yeni dizüstü bilgisayarları tasarım ve teknik özelliklerin büyük bir bölümü açısından ortak bir yapıya sahipler. Bu anlamda dizüstü bilgisayarlarda 14 inç ekran (Full HD), 8 GB’a kadar RAM, 128 GB’a kadar dahili depolama alanı, Dolby Atmos ses teknolojisi, 1 adet USB Type-A, 2 adet USB Type-C, 3,5 mm kulaklık girişi ve microSD kart desteği gibi özellikler mevcut. İşletim sistemi tarafında ise bizi Windows 10 karşılıyor.

Samsung’un açıklamalarına göre bu dizüstü bilgisayarlar, Samsung ekosisteminin bir parçası. Yani kullanıcılar, ARM tabanlı Galaxy Book Go ile Galaxy Book Go 5G’yi kullanırken, diğer Samsung ürünleri ile kolaylıkla iletişim kurabilecekler. Dizüstü bilgisayarların 1,5 kg ağırlığa sahip olduklarını da belirtelim.

Samsung Galaxy Book Go Çıkış Tarihi

Samsung, Galaxy Book Go’nun Haziran ayında, Galaxy Book Go 5G’nin ise 2021 yılı içinde piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Samsung Galaxy Book Go Fiyatı

Firmanın yaptığı açıklamalara göre LTE destekli Galaxy Book Go’nun fiyatı, 349 dolar. Galaxy Book Go 5G’nin fiyatı ise şimdilik belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir