okey oyna

Samsung Galaxy Book Flex 5G Tanıtıldı

Samsung Galaxy Book Flex 5G

Samsung yeni dizüstü bilgisayarı Galaxy Book Flex 5G modelini resmi olarak tanıttı.

Intel Evo’lu İlk Dizüstü Bilgisayar

Intel firması 11. Nesil Tiger Lake işlemcileri ile Intel Evo platform markasını da tanıttı. Yeni nesil işlemcili ve Intel Evo destekli ilk dizüstü bilgisayarı ise Samsung’dan geldi.

Intel Evo logolu modeller için birkaç özellik artık kesin olarak bulunmak zorunda. Bu özelliklerden birisi de FHD ekranlı cihazlarda tek şarj ile 9 saat ve üzeri gerçek kullanımı karşılamak zorunda olması. Ayrıca yine bu cihazlarda hızlı şarj desteği ile Wi-Fi 6 ve Thunderbolt 4 bağlantı noktası da sunuluyor.

Samsung Galaxy Book Flex 5G Teknik Özellikleri

Bu özellikler ile karşımıza çıkan ilk cihaz olan Samsung Galaxy Book Flex 5G, S Pen desteği ile aynı zamanda tablet formatında da kullanılabiliyor. 13.3 inç FHD çözünürlüğe sahip olan dizüstü bilgisayar, 11. Nesil Tiger Lake Intel Core i5 ya da Core i7 işlemcilerinden gücünü alacak. 16 GB RAM ve 512 GB SSD ile en yüksek konfigürasyonu karşılayan cihaz 69.7 Wh batarya gücüne sahip.

30 Dakika Şarj İle 4 Saat Kullanım Süresi

Intel Evo ile sunulan dizüstü bilgisayarda yer alan özelliklerden birisi de, cihazın 1 saniyeden daha az sürede hazır halde açılması olarak dikkat çekiyor. Ayrıca 30 dakikalık hızlı şarj ile minimum 4 saatlik kullanım süresi sunuluyor. Intel Evo’lu ilk dizüstü bilgisayarın satış fiyatı şimdilik belli değil.

Okey Oyna
 1.417 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir