Samsung yeni akıllı teleonu Galaxy A30s modelini tanıttı. Cihazın tüm detayları haberimizde.

Samsung Galaxy A30s Teknik Özellikleri

Bu yıl tamamen yenilenen Galaxy A serisinin daha gelişmiş s versiyonları tanıtılmaya devam ediyor. Samsung, Galaxy A10s ve Galaxy A50s’in ardından tanıtımını gerçekleştirdiği bir diğer model ise Galaxy A30s oldu.

Adından da anlaşılabileceği gibi Galaxy A30’un devamı olan akıllı telefonun arka kapak tasarımı dikkat çekiyor. Cihazın 4 farklı renk seçeneği mevcut. Galaxy A30 ile kıyasladığımızda aradaki farkın kamera ve parmak izi okuyucu tarafında olduğunu söyleyebiliriz.

Akıllı teleonun arka kısmında 25 megapiksel çözünürlüğünde f/1.7 diyaframa sahip ana kamera bulunuyor. Bu kameraya 8 megapiksel çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera ve 5 megapiksel çözünürlüğünde derinlik algılama sensörü eşlik ediyor.

Kıyaslamak gerekirse Galaxy A30’da 16 megapiksel çözünürlüğünde bir arka kamera yer alıyor. Samsung Galaxy A30s‘in ön kamerasında ise herhangi bir değişiklik yok. 16 megapiksel çözünürlüğünde f/2.0 diyaframa sahip bir kamera da önde bizi karşılıyor.

Bir diğer değişiklik ise parmak izi okuyucu oldu. Galaxy A30 modelinin arka kısmında fiziksel bir parmak izi okuyucusu bulunurken Galaxy A30s modelinde ekrandan parmak izi okuyucuya geçiş yapıldı. Bu açıdan Galaxy A50’ye yaklaştı diyebiliriz.

Cihazın Infinity-V tasarım anlayışı üzerine inşa edilen 6.4 inç büyüklüğündeki ekranı 720 × 1.560 piksel çözünürlük sunuyor.

Ekran bir dezavantaj çünkü Galaxy A30’un ekranı Full HD çözünürlük sunuyor. 3 GB ve 4 GB RAM alternatifleri ile gelen akıllı telefon gücünü 14 nm teknolojisi ile üretilen ve 1.8 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli Exynos 7904‘ten alıyor.

4.000 mAh kapasiteli bataryası 15W hızlı şarj desteğine sahip olan cihazın çıkış tarihi ve satış fiyatı şimdilik belli değil.