Samsung Fiziksel Klavyeli Kılıf Tanıtıldı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ modelleri için fiziksel klavyeli kılıfını duyurdu.

samsung-fiziksel-klavyeli-kilif-keyboard-cover

Samsung, geçtiğimiz gün yeni nesil akıllı telefonları Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ modellerine resmiyet kazandırdı. Uzun bir süredir gündemde olan modeller, sızıntılardan pek bir farklılık sunamadı. Bunun sonucu olarak da oldukça sönük bir etkinlik yapıldı diye düşünüyoruz.

13 Ağustos tarihinde düzenlenen etkinlikte tanıtılan tek şey elbette Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ değildi. Daha önceden de sızıntılarla karşımıza çıkan fiziksel klavyeye sahip Keyboard Cover isimli kılıf, bu modellerle beraber resmiyet kazandı.

Fiziksel Klavyeli Kılıf Nostalji Yaşatıyor

Akıllara ilk cep bilgisayarı tasarımlarını getiren bu kılıf, dokunmatik ekranda yazı yazmakta zorlananlar için tasarlanmış. Aynı zamanda bir kılıf olan bu aksesuar cihazınızın alacağı herhangi bir dış darbeye karşı da dayanıklılık kazanıyor.

Tanıtılan Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ modelleri ile çalışabilen bu kılıf, cihaz tarafından tamamen destekleniyor. Yani bu aksesuarı kullanmak için Bluetooth gibi bağlantı teknolojileri kullanmanıza gerek kalmıyor.

Klavye üzerinde geri, ana ekran ve uygulamalar butonlarını barındırırken şarj soketi, kulaklık girişi ve hoparlör kısmını da açık bırakıyor. Ancak bu kılıf ile beraber parmak izi okuyucuyu kullanmak maalesef mümkün gözükmüyor. Kılıfın çıkış tarihi ve fiyatı konusunda ise henüz herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.