Samsung 600 MP’lik Kamera Geliştiriyor

Kamera

Ice Universe yaptığı açıklamada Samsung‘un 600 MP‘lik kamera sensörü geliştirdiğini duyurdu.

600 MP Kameralı Akıllı Telefonlar Gelebilir

Teknoloji devi Samsung firmasının 600 megapixel‘lik bir kamera üzerinde çalıştığı zaten biliniyorde. Yapılan bu çalışmaların ilk meyveleri ortaya çıktı. Son açıklama akıllı telefon dünyasının yakından tanıdığı Ice Universe tarafından yapıldı.

Güney Kore‘li teknoloji devi Samsung yaklaşık 8 ay önce akıllı telefonlarının geleceği ile ilgili dikkat çeken bir bilgi paylaşmıştı. Samsung’un sensör departmanında görev yapan başkan yardımcısı John Yong-In Park, paylaştığı blog makalesinde Samsung’un kameralardaki nihai hedefinin 600 megapiksele ulaşmak olduğunu ifade etmişti.

Ancak Samsung’un bu açıklamasının üzerinden geçen aylarda firmadan bu konu ile ilgili herhangi bir gelişme duyulmamıştı. Şimdi ise daha önce pek çok akıllı telefon hakkında doğru bilgileri önceden paylaşan Ice Universe’ten konu hakkında paylaşım geldi. Ice Universe, Samsung firmasının 600 MP kamera üzerinde çalıştığını açıkladı.

Kamera

Samsung 600 MP Kameranın Peşinde

Ice Universe, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Samsung gerçekten de 600 MP sensörler yapıyor” ifadesine yer verdi. Akıllı telefon pazarının ünlü ismi, paylaştığı Tweet‘te bir de bir görsele yer verdi. Ice Universe’ün paylaştığı görselde 600 MP’lik bir kameranın Samsung’un teknolojiyi tamamen değiştirmediği sürece akıllı telefonlarda yer alabileceğini gösteriyordu.

Şu anki teknoloji korunduğu sürece kamera, arka panelin %12’lik bir kısmını kaplayacak. Ancak 600 MP’lik kameranın getirdiği büyük bir eksi yan da yer alacak. Akıllı telefonda 22 milimetrelik bir kamera çıkıntısına neden olacak. Görselde bulunan ifadeye göre ISOCELL bu çıkıntıyı ortadan kaldırmaya çalışacak.

İnsan Gözü 576 Megapiksel

Samsung firmasının 600 MP kameraya sahip akıllı telefonunu muhtemelen önümüzdeki yıl da görmeyeceğiz. Ancak firmanın yeni bir kamera teknolojisi üzerinde çalışıyor olduğunu görmek akıllı telefon pazarında büyük ses getirdi. Son olarak insan gözünün 576 megapiksel çözünürlüğe sahip olduğunu da belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.