Şal Modelleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şallar oldukça modern ve şık olan görüntüleri ile tesettürlü kadınlara çok farklı bir tarz katmaktadır.

Binlerce farklı renklerde ve desenlerde üretilen şallar seçilirken nelere dikkat edilmelidir? Birlikte inceleyelim.

Günümüzde şallar, eşarplara göre daha çok tercih edilmektedir. Kullanım kolaylığı, rahatlığı ve günlük kullanıma uyması ve farklı şekillerde bağlanabilir olmasıyla herkesin gözdesi olmuş durumda. Tüm kıyafetlerinizle uyum sağlayabilecek bu şalları seçerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır. Gelin şal modelleri seçilirken nelere dikkat edilir inceleyelim.

Şal modelleri seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Öncelikle seçeceğiniz şal kesinlikle kaliteli ve doğal materyallerden yapılmış olmalıdır. Sonrasında dikkat etmeniz gerekenler ise;

  • Şalın dokusu ve yumuşaklığı: Etiketinde %100 pamuk ve ya ipek yazan şalları tercih edin. Çünkü kullanımları daha rahattır ve sizi gün boyu hiç rahatsız etmez.
  • Şalın rengi: Şalınızı seçmeden önce dolabınızda bulunan kıyafetlerin genel rengini belirleyin ve bu renklerle uyumlu olabilecek şallar tercih edin. Ayrıca şalın ten renginizle de uyumlu olmasına dikkat edin.
  • Şalın deseni: Rengin yanı sıra dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise şalın desenidir. Kıyafetleriniz hareketli, desenli ve detaylı ise düz ve renkli şallar tercih edebilirsiniz. Fakat düz ve sade giyindiğinizde boncuklu şal modelleri veya desenli şal modelleri tercih ederek kıyafetinizi hareketlendirebilirsiniz. Desenli şallarda da çok göz yormayan desenleri tercih edin.

Kısacası şalınız ve kıyafetiniz birbirini tamamlasın ve bir uyum içinde olsun. Ayrıca rahat ve kullanımı da kolay olsun.

Şal kullanım alanları

Şallar sıklıkla tercih edilen bir aksesuar olduğundan bir sürü çeşidi vardır ve birçok amaçla kullanılabilir.

  • Tesettür giyimde saçları örtmek için eşarp seçeneği yerine kullanılır.
  • Soğuk havalardan korumak amacıyla kış aylarında boyuna sarılarak veya omuzların üstüne atılarak kullanılabilir.
  • Boyuna farklı şekillerde bağlanarak şık bir görüntü için kullanılabilir.

Şalın güzel gözükmesini sağlamak için yapılması gerekenler

Şalın güzel durması ve kaymaması için yapmanız gereken basit ve bilindik yöntemler vardır. Öncelikle şalınızın dışardan gelen etkenlerle bozulmaması ve sabit kalması için yapmanız gereken bone kullanmaktır. Hatta şalınızın daha da sağlam durmasını istiyorsanız boneyle birlikte iğne de kullanmanız gerekiyor. Böylece şalınızın şekli tüm gün bozulmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.