Saç İçin En İyi Şampuanlar Bioblas’ta!

Çeşitli marketlerden alabileceğimiz bir sürü iyi şampuan markaları bulunuyor.

Peki, saçımız için doğru şampuanı nasıl bulabiliriz? Hangi şampuan daha etkili? birlikte inceleyelim.

Daha sağlıklı, canlı, gür ve güzel saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Bu yüzden herkes sürekli saçlarını daha güzel göstermek için çözümler bulmaya çalışmakta ve kendi için ideal şampuanı aramaktadır.

Şampuanlar, temizlik maddeleridir. Fakat içerisinde yer alan maddelere göre etkisi artmaktadır. Örneğin içerisinde Ketokonazol, İtrakonazol, Climbazol, Zinc Pyrithion gibi maddeler yer aldığında bu üründe saçlı deride ortaya çıkan kepek ve aşırı kepek dediğimiz seboreik dermatit problemini ortadan kaldırmaktadır. Yani aslında dikkat edilmesi gereken en iyi şampuandan öte saçınızın ya da saç derinizin ihtiyacının ne olduğunu bilerek bu yönde seçim yapmalısınız. Bunun için de öncelikle saçınızın sorununu ve tipini bilmeli ve ona göre şampuan tercihi yapmalısınız.

Doğru şampuan seçimi nasıl yapılır?

Kuru saçlıysanız; saçlara bakım yapan, buğday özlü, hindistancevizi yağı bulunduran şampuanları tercih etmelisiniz. Böylece saçlarınız daha canlı ve parlak bir görünüme ulaşacaktır.

Yağlı saçlarınız varsa; sebum salgısının üretimini dengeleyecek şampuanları seçmelisiniz. Ayrıca kremli şampuan kullanmamalısınız. Kremli şampuanlar saçların çabuk yağlanmasına ve saç gövdesinin ağırlaşmasına neden olur. Bu sebeple saçlar yıkandıktan kısa süre sonra birbirine yapışık ve ağır bir görünüme bürünür.

Kepekli bir saç deriniz varsa; kepekli saç derisi, basit kepek ve aşırı kepek dediğimiz seboreik dermatit problemi şeklinde ayırmak gerekir. Önce hangi kepek problemine sahip olduğunuzu belirleyip ona göre bir kepek karşıtı şampuan bulmanız gerekiyor.

Dökülen saçlara sahipseniz; saç dökülmesi karşıtı olan ve besleyici, onarıcı olan şampuanlardan tercih edin ve bu şampuanları serumlarla destekleyin.

Boyalı saçlarınız varsa; renk koruyucu şampuanları tercih ederek saç boyanızın akmasını engelleyebilirsiniz.

Bitkisel şampuanlar tercih etmek istiyorsanız; sarımsak özlü bitkisel şampuan ve ısırgan otu özlü bitkisel şampuanları tercih edebilirsiniz. Bu şampuanlar doğal içerikli olduğundan saç derisi, saç kökleri ve uçlarına iyi gelerek saçı sağlığına kavuşturur.

Saçlarınız uzun sürede uzuyorsa sarımsak özlü bitkisel şampuan, eğer saçınız yıpranmış ve kuru ise ısırgan özlü bitkisel şampuanı tercih edebilirsiniz.

 163 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir