Ülkemizde ve dünyada özellikle erkeklerin en büyük kozmetik sorunu olan kellik için en gelişmiş tedavi yöntemi saç ekimidir.

estethica-sac-ekimi

Saç ekimi uygulaması, hastaya ameliyat ortamında uygulanan bir tedavi yöntemidir ve kalıcı bir uygulamadır. Saç ekimi ameliyatı için hastanın kendi saç köklerinden alınan kıl kökleri, saç olmayan bölgelere transfer edilir. Bu işlemin adı FUE yöntemidir ve bu yöntem sayesinde saç kaybı aşırı derecede değilse, hastanın saçları doğal bir görünüme kavuşur.

Saç ekimi ülkemizde oldukça başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Özellikle saçların yeni dökülmeye başladığı dönemlerde saç ekimi tercih edilirse, daha iyi sonuçlar elde edilebilmektedir.

Uygulama Aşamaları

Estethica merkezinde, saç ekimi uygulamasında FUE yöntemi tercih edilir. Bu yöntemde saçlar tek tek kişinin saç köklerinden alınarak, saçsız olan alana yine tek tek ekilir.

İşlem sırasında lokal anestezi uygulanır ve işlem uygulama yapılacak olan alana göre değişen sürelerde uygulanır. Saç köklerinin alındığı bölgede herhangi bir kalıcı iz kalmaz. Ekilen bölgede de kişinin kendi dokusundan saç kökleri alındığı için, yine bir iz kalması söz konusu değildir.

Saç ekimi için kişinin saç yapısı ve saç sıklığına göre bir karar verilir. Bu karar sonrasında kaç adet saç kökü transferi yapılacağı belirlenir.

Saç Ekimi Süreci

Saç ekimi işlemi için, kişinin 1 – 2 gün zaman ayırması gerekmektedir. Saç kökleri tek tek alınıp, yine tek tek  ekileceği için bu işlem zaman almaktadır. Saç ekimi Estethica tarafından profesyonel bir ekip gözetiminde yapılmaktadır. Bu işlem öncesinde hastaya genel bir check up yapar ve herhangi bir risk durumunun söz konusu olup olmadığını araştırır.

Daha sonra hastanın saçlı derisi muayene edilerek, fotoğraf çekimi yapılır. Uygulamanın öncesi ve sonrası için gerekli olan karşılaştırmayı yapabilmek adına fotoğraf çekimi önemlidir.

Saç Ekimi Operasyonu Sonrası

Saç ekimi operasyonu sonrasında hastanın 48 saat sonraki ilk yıkaması, Estethica ekibi tarafından yapılmaktadır.

Ortalama bir hafta içinde dökülmeye başlayan saçların doğal bir şekilde yeniden çıkması, 3 ve 8 ay arasında değişiklik göstermektedir. Saçların kalıcı olarak çıktığı süre de dahil her zaman Estethica ekibi destek vermektedir. Bu nedenle saç ekimi sürecinde her zaman destek alabileceğiniz kurum, hastalarını memnun etme odaklı çalışmaktadır.

Ülkemizde saç ekimi konusunda deneyimli bir ekip ve nitelikli hizmet arayanların başarılı saç ekimi sonuçları için ilk tercih ettikleri Estethica, yurtiçi ve yurt dışından bir çok hastanın saç ekimini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.