S-400 Sinop Test Atışları

S-400 Sinop Test Atışları

ABD‘nin tüm tehditlerine rağmen S-400 hava savunma sistemimizin test atışları Sinop‘ta yapıldı.

Türkiye S-400 Test Atışları

Yıllardır uzun menzilli hava savunma sistemi konusunda ülkemiz hep zayıftı. Yalnızca kısa menzilli Hawk benzeri savunma sistemlerimiz vardı. Ayrıca F-16 uçaklarımızla da hava devriyesi yaparak bu açığı kapatmaya çalıştık.

Sözde müttefikimiz olan ABD, bize Patriot hava savunma sistemini satmaya yanaşmadı. Hem satmadı, hem de Rusya‘dan S-400 hava savunma sistemi almamızı engellemek için elinden gelen tüm çabayı gösterdi. Ancak Türkiye artık eski Türkiye değildi. Bunu er ya da geç anlayacaklardı.

ABD Ülkemizi F35 Projesinden Çıkardı

ABD’nin bu konuda en büyük tehdidi ülkemizin de üretim ortağı olduğu F-35 savaş uçağı projesinden bizi çıkarmaktı. S-400 sistemi Rusya’dan ülkemize kargo uçaklarla giriş yaptıktan kısa bir süre sonra, ABD’den bizi F-35 projesinden çıkardıklarına dair açıklama yapıldı. Projeden çıkarma bahaneleri ise çok komik; F-35’in uçuş izlerine S-400 üzerinden Rusya erişebilecekmiş.

Bilindiği gibi S-400 saldırı değil bir savunma sistemi. Türkiye’den o kadar çok korkuyorlar ki, bırakın saldırı füzelerini, savunma sistemine bile sahip olmamızı istemiyorlar. Onlar da iyi biliyorlar ki, dünyada adalet için sözünü esirgemeden konuşan tek ülke Türkiye. Bu nedenle bizim bölgesel güç olmamızın önünü kesmeye çalışıyorlar.

Milli Savunma Sanayimiz Güçlenmeye Devam Ediyor

Kötü ev sahibi insanı mal sahibi yapar atasözünde olduğu gibi, ülkemiz Allah’a şükür milli ve yerli savunma sanayisinde hızlı yükselişini devam ettiriyor. Altay milli tankımız, Atak helikopterimiz, Hisar hava savunma sistemlerimiz ve TF-X savaş uçağımız milli savunma sanayi hamlelerimizin en önemli projeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir